Nowy numer 15/2024 Archiwum

Z krzyżem na ramieniu. Ruszają w Drogę tęsknotą pisaną

Od 15 lat w wielkopostną noc przemierzają dziesiątki, a nawet setki kilometrów, by towarzyszyć skazańcowi sprzed dwóch tysiącleci. Rozważając mękę i śmierć Pana Jezusa, uczestnicy Ekstremalnej Drogi Krzyżowej znów wyjdą z kilku miejscowości diecezji świdnickiej.

W inicjatywę od lat włącza się niewielka Głuszyca, która w tym roku wyruszy z kościoła Chrystusa Króla 15 marca pod hasłem „Crucem Tuam Ekstremalnie” liczącą 25 km trasą przez Jedlinkę, Rybnicę Leśną, Rogowiec, Gomulnik aż do adoracyjnego kościoła św. Józefa.

Tego samego wieczoru przez okoliczne lasy wyruszą mieszkańcy Świebodzic. Oni również spotkają się w kościele parafialnym pw. św. Mikołaja, by modlić się w niesionych intencjach. Planowana trasa licząca 43 km poprowadzi przez przez Ciernie, Mokrzeszów, Lubiechów, Wałbrzych, Książański Park Krajobrazowy, Pełcznicę i Cieszów po kościół pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła.

Największy wybór będą mieli tradycyjnie uczestnicy EDK ruszający z Bielawa. 22 marca będą oni mogli udać się trasą św. Józefa do Barda, św. Jakuba do Wambierzyc, św. Ignacego do Krzeszowa lub św. Rity i św. Agnieszki po okolicznych terenach.

Kolejne grupy wyruszą z Dlugopola Górnego (trasa bł. Carlo Acutisa – 22.03), Łagiewnik (św. Józefa – 15.03), Nowej Rudy (św. Józefa, Maryi, św. Barbary – 15.03), Wałbrzycha (Matki Bożej Bolesnej, Matki Boskiej Tronującej, Matki Bożej Łaskawej i św Jerzego – 22.03) i Ząbkowic Śl. (św. Floriana – 22.03). Organizowana jest również Droga Krzyżowa na Ślężę, na którą tradycyjnie do Tąpadeł zaprasza ks. Adam Woźniak.

Wszystkie trasy, formularze zapisów i potrzebne wskazówki znajdziecie na www.edk.org.pl. Dodajmy, że w tym roku Ekstremalne Drogi Krzyżowe wyruszają pod hasłem "Droga tęsknotą pisana”.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy