Nowy numer 15/2024 Archiwum

Mokrzeszów. Zaproszeni do TeamTotusTuus

Wielkopostne rekolekcje na zaproszenie ks. Marcina Zawady zarówno w parafii św. Jadwigi, jak i miejscowych szkołach wygłosił znany z mediów społecznościowych ks. Sebastian Picur.

Posługujący na co dzień jako wikariusz w sanktuarium św. Jana Pawła II w Krośnie duchowny znany jest przede wszystkim osobom młodym z TikToka czy Instagrama, gdzie prowadzi profil TeamTotusTuus i w przystępny sposób wyjaśnia prawdy wiary. Dlatego to właśnie jego zdecydował się zaprosić na tegoroczne rekolekcje dla młodzieży od 14 do 15 marca znany z ciekawych pomysłów duszpasterskich proboszcz parafii św. Jadwigi w Mokrzeszowie.

- Już na początku rekolekcji ks. Sebastian zaprosił kilkoro uczniów na środek sali i poprosił o wymyślenie przez nich znanych zwierząt. Odpowiedzi były różne, od domowych pupilów po egzotyczne zwierzęta. Zadając dodatkowe pytania coraz bardziej zawężał grupę stworzeń, pokazując przy tym, że każde z nich jest wyjątkowe i ma swój talent. Potem nawiązał do ludzi, którzy także różnią się między sobą i mają unikatowe zdolności. Nie tracą ich nawet wtedy, gdy życie ich przygniata. Dlatego zachęcał zebranych do rozwoju, dając za przykład swoją historię wejścia w social media - relacjonuje ks. Marcin Zawada.

Tiktoker zachęcał też młodzież do przeczytani książki „Holy Game”, którą współtworzyli jego uczniowie z liceum w Krośnie. Opowiada ona o zbuntowanej nastolatce, której życie staje się niekończącą serią porażek. Z pomocą przychodzi jej nieznajomy z sieci, który całkowicie odmienia jej życie - bł. Carlo Acutis. Podobnych opowiadań młodzież mogła w czasie rekolekcji usłyszeć więcej, m. in. o złotej rybce, białym niedźwiedziu. Ks. Sebastian przestrzegł też przed hejtem w internecie i odpowiadał na pytania młodych. Kilkoro z nich otrzymało też książką „TikTokowe Q&A”, zawierającą odpowiedzi na pytania stawiane przez internautów.

- Ks. Picur poprowadził też w naszej parafii rekolekcje dla dorosłych. Przez 3 dni nawiązując do tegorocznego hasła roku duszpasterskiego „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła” pokazywał nie tylko, czym jest parafia, ale też jej duchowe piękno objawiające się w Bożej obecności, wstawiennictwie Matki Bożej i krzyżu - symbolu doskonałej miłości - kontynuuje młody proboszcz z Mokrzeszowa.

Zauważa przy tym, że rekolekcje poprowadzone przez znanego z mediów społecznościowych księdza były nie tylko okazją do poznania kogoś wartościowego, ale również do pogłębienia wiary zarówno przez młodszych, jak i starszych parafian. Dla ks. Sebastiana natomiast stały się okazją do zwiedzenia Świdnicy czy podziemnego miasta Osówka.

 

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy