Ruszyły wakacyjne Msze na Górze św. Anny

Niedzielna Eucharystia połączona z górską wyprawą to ciekawa propozycja na spędzenie letniego czasu. Teraz jest to możliwe na jednym ze szczytów Wzgórz Włodzickich.

W ubiegłym roku nowy administrator parafii św. Mikołaja w Nowej Rudzie zdecydował się celebrować Mszę św. na górze św. Anny w każdą niedzielę od maja do końca września. Widząc ogromne zainteresowanie mieszkańców i turystów, również w  tym roku ks. Andrzej Franków postanowił kontynuować ten zwyczaj.

Inauguracyjnej Mszy św. 5 maja przewodniczył ks. Krystian Stasiak z parafii NMP Królowej Polski w Świdnicy, a homilię wygłosił gospodarz.

- Miłość, o której mówi dzisiaj słowo Boże ma charakteryzować uczniów Jezusa. Jezus dał nam najwyższy wyraz swojej miłości, oddając za nas swoje życie. Przez swoją miłość stał się naszym bratem i przyjacielem. Nie tylko obdarza nas swoją miłością, ale oczekuje jej od nas. Wzajemna miłość jest warunkiem bycia przy Jezusie. Tylko wtedy możemy nazywać się Jego przyjaciółmi Jezusa, jeżeli zachowujemy Jego przykazania - mówił ks. Andrzej Franków.

Dziękował też ks. Krystianowi, który przyjechał do Nowej Rudy z lektorami.

 - Chcieliśmy, by nie była to tylko okazja do wspólnej modlitwy, ale także do spotkania przy ognisku, budowania relacji. Nasza młodzież doskonale pamięta ks. Andrzeja, który posługiwał w naszej parafii jako wikariusz - wyjaśnia duchowny.

Zachęca do wypraw na Górę św. Anny i uczestnictwa we Mszy św. o godz. 15.

« 1 »