Podczas III Ząbkowickiego Przeglądu Muzyki Chrześcijańskiej wystąpiły lokalne chóry parafialne, a na zakończenie uczestnicy wzięli udział w uwielbieniu z zespołem niemaGOtu.
Już po raz trzeci w kościele św. Jadwigi w Ząbkowicach Śląskich odbył się Ząbkowicki Przegląd Muzyki Chrześcijańskiej. Podczas wydarzenia zaprezentowały się lokalne chóry: Lasowiaczek ze Stolca, Wiolinek-Anima Cantare z Barda, Cantate Domino z Nowej Rudy oraz Mini Cantum Laudis i Cantum Laudis z Ząbkowic Śląskich.
Z dłuższym recitalem wystąpił założony przez Katarzynę Lech, organizatorkę przeglądu, parafialny chór Cantum Laudis, który obchodzi swoje pięciolecie. - Pierwszy raz spotkaliśmy się 15 października, żeby przygotować się na odpust parafialny. Było nas kilka osób, ale właśnie wtedy pomyśleliśmy, żeby zrobić coś więcej. Pochodzę z parafii św. Jerzego w Wałbrzychu, śpiewałam tam w scholi dziecięcej, potem w chórze akademickim i zależało mi, żeby tutaj też powstał chór, ale wcześniej nie udawało się. Dopiero podczas odpustu parafialnego zrodziła się w ludziach potrzeba zaangażowania się w liturgię poprzez śpiew. I tak śpiewamy już pięć lat - opowiada K. Lech.
Oprócz znanych pieśni religijnych w swoim repertuarze mają także autorskie utwory. W tamtym roku nagrali piosenkę i teledysk, który można uznać za oficjalny hymn wydarzenia. Jego tytuł "Bądźmy światłem" odnosi się do hasła przeglądu. - Zależy nam na tym, żeby ukazać, że nie tylko Bóg jest światłem, ale że jest ono w każdym z nas, dlatego od trzech lat towarzyszy nam hasło: "Jesteś światłem" - dodaje.
Na finał przeglądu zagrał zespół niemaGOtu. - Traktujemy to nie jako koncert, ale jako uwielbienie. Chcemy uwielbiać Boga, ponieważ zależy nam na tym, żeby ludzie, którzy wezmą udział w przeglądzie, zostali przepełnieni światłem, żeby ono promieniowało na całe ich życie i chcieli nieść je dalej - wyjaśnia K. Lech.
Jak zaznacza proboszcz ks. Sławomir Białobrzeski, przegląd jest przede wszystkim okazją do integracji parafian z okazji przypadającego 16 października odpustu. - Dużo osób zaangażowało się w przygotowanie wydarzenia. Pomiędzy występami mogliśmy wspólnie spędzić czas w strefie gastronomicznej, przygotowanej przez naszych parafian. W trakcie przeglądu jest także możliwość złożenia dobrowolnej ofiary na rzecz ludzi, którzy ucierpieli w wyniku powodzi. Zachęcamy do okazania serca tym, którzy stracili cały dorobek życia i muszą wszystko zacząć od nowa. Nie mogą i nie pozostaną z tym sami - mówi ks. Białobrzeski, ciesząc się z coraz większego zainteresowania przeglądem, a także wsparciem lokalnych władz i sponsorów.