Mieszkańcy Świdnicy po raz kolejny upamiętnili swojego patrona. Tradycyjnie już Dni Papieskie były połączeniem wspólnej modlitwy, rodzinnej zabawy i działań charytatywnych.
W dniach 15-18 maja 2025 roku w Świdnicy po raz kolejny odbyły się Dni Papieskie. Wydarzenie zostało zorganizowane pod hasłem:„Mój dom, moje miasto, moja ojczyzna”i było okazją do przypomnienia postaci św. Jana Pawła II - patrona miasta, a zarazem do wspólnego działania na rzecz lokalnej społeczności.
W programie znalazły się m.in.: finał Przedszkolnego Przeglądu Artystycznych Talentów Piosenki o św. Janie Pawle II oraz finał XIX Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy Jana Pawła II „Arka”. W dniu 105. rocznicy urodzin Karola Wojtyły w katedrze świdnickiej została odprawiona Msza św. w intencji mieszkańców Świdnicy. Bezpośrednio po Eucharystii otwarto wystawę prac plastycznych w ramach ogólnopolskiego konkursu „Historia magistra vitae – św. Jan Paweł".
Konkurs był adresowany do wszystkich osadzonych przebywających w polskich jednostkach penitencjarnych, którzy w ramach zajęć kulturalno-oświatowych mieli za zadanie wykonać obraz lub w inny artystyczny sposób przedstawić św. Jana Pawła II. Do świdnickiego aresztu, który był organizatorem konkursu, wpłynęły łącznie 73 prace wykonane różnymi technikami - od rysunku, przez malarstwo i rzeźbę, po komiks. Wystawa w świdnickiej katedrze będzie dostępna dla zwiedzających do 31 sierpnia.
Po południu odbył się już VI Bieg Papieski, który z każdą edycją przyciąga coraz więcej uczestników. Szczególnym zainteresowaniem cieszył się rodzinny piknik sportowy, który - ze względu na niesprzyjającą pogodę - został przeniesiony do hali sportowej. Mimo deszczu w biegu wzięło udział ponad 250 osób. Wydarzenie to miało także wymiar charytatywny. Zebrane środki, w sumie ponad 21 tysięcy złotych, przekazano na leczenie i rehabilitację trojga dzieci: Hany, Lenki i Ksawerego.
Przewodnie hasło tegorocznych obchodów - „Mój dom, moje miasto, moja ojczyzna” - nawiązywało do słów Jana Pawła II o znaczeniu miejsca, w którym się dorasta i o odpowiedzialności za wspólnotę.