Zamknęli szkoły, otwierają żłobki

mj

publikacja 07.09.2012 16:00

W Wałbrzychu gmina wybudowała pierwszy Integracyjny Żłobek Samorządowy w ramach resortowego programu "Maluch 2012".

Zamknęli szkoły, otwierają żłobki Przedszkole otwierał Jarosław Duda, sekretarz stanu w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej fot. UM Wałbrzych

W nowym obiekcie jest 75 miejsc dla dzieci do lat 3 z podziałem na trzy grupy wiekowe. Zatrudnienie znajdzie tam ok. 20 osób. Koszt budowy wyniósł 2,5 mln zł,  z czego 540 000 zł to dofinansowanie z ministerstwa.

Placówka przy ul. Kasztelańskiej jest pierwszą w ramach projektu budowy nowych żłobków samorządowych w Wałbrzychu. W budowie są jeszcze dwa kolejne obiekty przy ul. Giserskiej oraz Niepodległości. W obu przypadkach gmina otrzymała dofinansowanie w wysokości 655 000 zł.

Realizacja programu przyniesie w sumie 175 miejsc dla dzieci w żłobkach oraz ok. 50 nowych miejsc pracy.

Sekretarz stanu w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej gratulował prezydentowi Wałbrzycha.  – To pierwszy „Maluch” w tym regionie. Wałbrzych jest największym beneficjentem programu rządowego. Stanowi dobry przykład dla innych – przekonywał Jarosław Duda.

Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej powiedział natomiast, że żłobki dają możliwości zwiększenia aktywności zawodowej kobietom. Zachęcają do odwagi w planowaniu rodziny i dodatkowo poszerzają ofertę pracy w sektorze usług w mieście.

Mieszkańcy pytają jednak, jak do tych słów ma się likwidacja 4 wałbrzyskich szkół i plany likwidacji kolejnych...

Zamknęli szkoły, otwierają żłobki   Nowy żłobek znajduje się przy ul. Kasztelańskiej fot. UM Wałbrzych