Nie musisz być bezradny

xrt

publikacja 12.09.2012 14:00

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej rozpoczyna cykl spotkań warsztatowych dotyczących sposobów wspierania osób cierpiących.

Wiek, choroby i urazy psychiczne blokują świat uczuć i wspomnień Wiek, choroby i urazy psychiczne blokują świat uczuć i wspomnień
ks. roman tomaszczuk/gn

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Świdnicy organizuje spotkanie dotyczące pomocy osobie cierpiącej na zaburzenia otępienne (np. zaburzenia pamięci  lub innych funkcji poznawczych). Pierwsze takie spotkanie odbyło się 12 września w siedzibie Domu Dziennego Pobytu „Przystań” przy ul. Saperów 27. Dom ten jest szczególnym miejscem, gdzie ludzie opuszczeni, samotni lub po prostu mający wolny czas znajdują fachową opiekę i wsparcie ze strony pracowników ośrodka. Podczas zajęć terapeutycznych osoby w podeszłym wieku mają okazję przełamywać bariery społeczne, własne zahamowania w kontaktach z innymi, rozwijać swoje talenty. Nie dziwi zatem, że właśnie tutaj zorganizowano szkolenie na temat pomocy chorym.

Spotkanie ma na celu wzbogacenie wiedzy oraz wymianę doświadczeń z osobami, które sprawują na co dzień opiekę i udzielają wsparcia chorym. Ważne jest i to, że spośród osób zainteresowanych wsparciem psychospołecznym zostanie utworzona grupa wsparcia, która będzie się spotykać co najmniej raz w miesiącu.

Wszystkich zainteresowanych uczestnictwem w spotkaniach pracownicy MOPS zapraszają do kontaktu osobistego bądź telefonicznego: Natalia Bryg, psycholog MOPS  (ul. Franciszkańska 7), tel. (74) 853 34 00 lub 728 415 297.

Planowane terminy kolejnych spotkań: 17 października, 14 listopada, 12 grudnia.