Orszak Trzech Króli w Kłodzku

Mirosław Jarosz

publikacja 07.01.2013 15:05

Mimo chłodu i deszczu kilkaset osób przeszło ulicami Kłodzka do mieszczącej się w Rynku szopki, by oddać tam pokłon Jezusowi.

Orszak Trzech Króli w Kłodzku Trzej Królowie ulicami Kłodzka przeszli już po raz drugi Mirosław Jarosz / GN

Po Mszy św. w kościele Podwyższenia Krzyża św., której przewodniczył bp Adam Bałabuch zgromadzeni wyszli przed świątynię by sformować Orszak. Przywitano Trzech Króli a burmistrz miasta Bogusław Szpytma wyraził wielkie uznanie dla organizatorów i uczestników Orszaku.

Następnie wystąpili Kolędnicy Misyjni z Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 1 im. Adama Mickiewicza w Kłodzku, zaprezentowali scenkę „Z kolędą w domu", z którą kolędować będą dnia 10 i 11 stycznia w kłodzkich parafiach. Po scence każdy przybyły mógł wrzucić swój grosik do skarbon, które mieli z sobą kolędnicy. Ofiary zostaną wpłacone na konto Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci. W tym roku pieniądze zostaną przekazane na projekty misyjne w Wietnamie.

Po wyruszeniu z pod Kościoła Podwyższenia Krzyża św. Orszak przeszedł ulicami: Jana Pawła II, Tadeusza Kościuszki, Wojska Polskiego, Armii Krajowej, przez pl. Bolesława Chrobrego do szopki Bożonarodzeniowej przy ratuszu. Tam Trzej Królowie oddali pokłon Dzieciątku Jezus.

Wieczorem w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego odbyło się Kłodzkie Kolędowanie.