Piknikowy początek

xrt

publikacja 02.06.2013 16:50

Towarzystwo Przyjaciół Seminarium - ludzie którzy asekurują rodzące sie powołanie kapłańskie - 2 czerwca spotkali się ze swymi duchowymi synami.

Piknikowy początek Spotkanie w seminaryjnym ogrodzie na pikniku to niecodzienna okazja do poznania zarówno alumnów jak i zasad i warunków przygotowania do kapłaństwa ks. Roman Tomaszczuk /GN

Trzeba mieć sporo wiary w możliwości wpływania na Pana Boga lub być pewnym Jego przychylności, żeby w zaproszeniu na plenerowe spotkanie napisać: "My zamawiamy pogodę oraz zapewniamy uśmiech". Doświadczenie kapryśnej majowej aury pokrzyżowało bowiem wiele podobnych imprez. A jednak, 2 czerwca pogoda na tradycyjny już piknik dla członków Towarzystwa Przyjaciół Seminarium była doskonała. 

Wszystko jednak rozpoczęło się Eucharystią, której w katedrze przewodniczył ks. infułat Kazimierz Jandziszak. Modlitwa była jednocześnie uroczystym rozpoczęciem Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej w Diecezji Świdnickiej. Tydzień ten jest promocją katolickiej myśli społecznej, teologicznej i filozoficznej m.in. w mniejszych miejscowościach diecezji. 

Po Mszy św. około dwustu uczestników wiosennego pikniku dla członków Towarzystwa Przyjaciół Seminarium rozgościło się w seminaryjnym ogrodzie. Na scenie wystąpił zespół muzyczny prowadzony przez jednego z profesorów seminaryjnych, Tomasza Dziurlę i klerycki band "The Clouds". W bufecie serwowano znakomity, legendarny bigos a dzieciaki miały wielką radość z wary cukrowej. Wszyscy mogli zwiedzać gmach seminaryjny, do którego na co dzień wstępu nie ma zbyt łatwego. Z otwartych drzwi skrzętnie skorzystali rodzice alumnów odwiedzając swych synów. Towarzystwo Przyjaciół Seminarium gromadzi wiernych, którzy duchowo opiekują się alumnami przygotowującymi się do święceń prezbiteratu. W miarę możliwości wspierają także funkcjonowanie Domu Ziarna ofiarami materialnymi.