Mistrz w domu

xrt

publikacja 14.08.2013 22:00

24-latek z Żarowa w poniedziałkowym konkursie już w pierwszej próbie posłał młot na odległość 81,97 m.

Mistrz w domu – Dom na przyjęcie mistrza przygotowany – zapewnia Waldemar Fajdek, ojciec Pawła ks. Roman Tomaszczuk /GN

W nocy z 14 na 15 sierpnia rodzice Pawła Fajdka spotkali się ze swoim synem na lotnisku w Poznaniu, dokąd przyleciał z Moskwy. – Paweł ma być w domu jeden dzień – zapowiada Waldemar Fajdak. – Chcemy się nim nacieszyć, bo za chwilę jedzie dalej. harmonogram zajęć ma bowiem bardzo napięty – wyjaśnia.

Krótka wizyta w Wierzbnej, gdzie od kilku lat mieszkają rodzice Pawła i w Żarowie, gdzie chodził do szkoły jest okazją, żeby zarówno mieszkańcy jak i władze miasta i gminy uhonorowały swego mistrza.

Paweł Fajdek urodził się w 1989 r. w Świebodzicach a wychował w Żarowie. Od 12 sierpnia jest najmłodszym w historii złotym medalistą mistrzostw świata w rzucie młotem. 

Międzynarodową karierę rozpoczynał od zajęcia czwartej pozycji podczas mistrzostw świata juniorów (Bydgoszcz 2008). Potem: 8 miejsce podczas młodzieżowych mistrzostw Europy w Kownie (2009), dwa lata później złoto tych zawodów. Dwukrotny złoty medalista uniwersjady (2011 i 2013).

Reprezentant Polski w meczach międzypaństwowych, drużynowym czempionacie Starego Kontynentu oraz w zimowym pucharze Europy w rzutach lekkoatletycznych.