Czas na franciszkanina

xrt

publikacja 19.08.2013 18:20

Ks. Jarosław Lipniak, znany przyjaciel wszystkich związanych z Ziemią Świętą, podejmował w Witoszowie o. Franciszka.

Czas na franciszkanina W imieniu biskupa, odznaczenie diecezjalne o. Franciszkowi wręczył ks. Jarosław Lipniak ks. Roman Tomaszczuk /GN

18 sierpnia, na zaproszenie ks. Jarosława Lipniaka, parafię pw. Nawiedzenia NMP odwiedził o. Franciszek Wiater, franciszkanin pracujący od 16 lat w Ziemi Świętej. Jako przełożony różnych klasztorów gościł on m.in. kleryków, którzy w ramach praktyki wakacyjnej odwiedzają od dwóch lat Ziemię Świętą.

Ojciec bywał na terenach obecnej diecezji świdnickiej w przeszłości jako turysta, natomiast wizyta w minioną niedzielę była wyjątkowa.

O. Franciszek, na znak uznania zasług dla diecezji świdnickiej, otrzymał – jako drugi duchowny w historii diecezji – Medal św. Stanisława, odznaczenie ustanowione przez biskupa świdnickiego jako wyróżnienie dla osób i instytucji przyczyniających się znacznie do rozwoju materialnego i duchowego lokalnego Kościoła.

Wizyta w Witoszowie stała się też okazją do spotkania z klerykami i świeckimi pracującymi przy powstawaniu różnych dzieł służących pielgrzymom i wiernym w Izraelu. Diecezja świdnicka – jako jedna z nielicznych polskich diecezji – angażuje się w konkretną pomoc Kościołowi w Izraelu. Więcej na ten temat w papierowym wydaniu "Gościa Niedzielnego" z datą 1 września.