Ostrzegał bez demonizowania

xrt

publikacja 14.02.2014 20:30

- Mamy syna w gimnazjum i wiemy, jak łatwo jest dzisiaj dotrzeć do młodych z propozycją, która może zmienić całkowicie ich świat, bo wpłynie destrukcyjnie na duchowość, a przez to także na psychikę, a wreszcie i na ciało - mówi Joanna Kaptur.

Ostrzegał bez demonizowania Młodzież ze świdnickiego Mechanika podczas spotkania z Robertem Tekielim ks. Roman Tomaszczuk /GN

- Chcemy raczej zapobiegać niż tylko reagować na zło, gdy ono nas dotyka. Profilaktyka w temacie uzależnień, niebezpiecznych subkultur, okultyzmu czy sekt jest możliwa. Chcemy to robić przy pomocy każdego, kto wejdzie we współpracę. Na razie mamy dobry kontakt z Wydziałem Oświaty i Wychowania Powiatu Świdnickiego - zapewnia Joanna Kaptur, prezes Fundacji Małżeństwo Rodzina, wyjaśniając ideę cyklicznych profilaktycznych spotkań młodzieży z autorytetami z różnych dziedzin życia. - Mamy syna w gimnazjum i wiemy, jak łatwo jest dzisiaj dotrzeć do młodych z propozycją, która może zmienić całkowicie ich świat, bo wpłynie destrukcyjnie na duchowość, a przez to także na psychikę, a wreszcie i na ciało - dodaje komentując wizytę Roberta Tekielego w Świdnicy.

Znany publicysta wyznaje: - Chrześcijaństwo i okultyzm to są po prostu dwa bieguny. Chrześcijaństwo wzywa do poświęcania się dla bliźnich. Okultyzm uczy skupiania się na sobie i na własnych potrzebach. Na realizowaniu ich kosztem innych. Chrześcijaństwo daje pokój wewnętrzny. Okultyzm może dać rodzaj satysfakcji. Krótkotrwałej i pozostawiającej po sobie głód. Okultyzm uzależnia, chrześcijaństwo jest propozycją wolności - wyliczał 11 lutego w Świdnicy.

Robert Tekieli odwiedził gimnazjalistów z Witoszowa Dolnego, licealistów z Kasprowicza oraz uczniów Mechanika. - Bolesne i tragiczne sytuacje, jak choćby ta ostatnia, która szerokim echem odbiła się po naszym regionie, mobilizują nas do swego rodzaju nerwowego poszukiwania przyczyn i akcyjnego chronienia przed podobnymi zdarzeniami młodych, ale to nie jest rozwiązanie na dłuższa metę - mówi Krzysztof Anklewicz, dyrektor świdnickiego Zespołu Szkół Mechanicznych odnosząc się do tragicznej śmierci nastolatki. - Dlatego cenię sobie propozycję, by młodzież wzięła udział w całym cyklu spotkań z autorytetami i świadkami w dziedzinie uzależnień, zniewoleń czy wyzysku - podkreśla.

Tekieli podczas spotkań z młodzieżą nie moralizował ale opowiadał o tym co sam przeżył i komu pomaga prowadząc ośrodek kryzysowy i wspierając konsultacjami warszawskich egzorcystów. Bezlitośnie obnażał korzenie różnych technik wsparcia, systemów ideologicznych i energii: od pierścienia Atlantów począwszy, przez bioenergoterapeutów, wróżbiarstwo i wschodnie techniki medytacyjne a skończywszy na satanizmie i sektach.

Wieczorem w Bibliotece Miejskiej dziennikarz spotkał się z nauczycielami i mieszkańcami podczas prezentacji książki swego autorstwa pt. "Zmanipuluję cię kochanie". 

– Będziemy zapraszać inne autorytety z różnych dziedzin nauki, ośrodków badawczych czy działaczy społecznych, którzy poruszą, sprowokują czy po prostu uświadomią naszą młodzież i wychowawców o zagrożeniach ukrytych pod niewinnymi hasłami, inicjatywami czy trendami kulturowymi – zapowiada prezes Fundacji Małżeństwo Rodzina.