Pielgrzymkowy finisz

mj

publikacja 02.10.2014 00:15

Byłeś na pieszej pielgrzymce diecezji świdnickiej na Jasną Górę? Zakończ ją dobrym epilogiem.

Organizatorzy przekonują, że dopiero bardzki epilog, stanowi prawdziwy koniec pielgrzymki Organizatorzy przekonują, że dopiero bardzki epilog, stanowi prawdziwy koniec pielgrzymki
Mirosław Jarosz /Foto Gość

Bardzki epilog Pieszej Pielgrzymki Świdnickiej to już nie tylko tradycja, ale i nieodłączny jej element. Od wielu lat odbywał się w drugą sobotę października.
Tym razem, wyjątkowo, ze względu na diecezjalną pielgrzymkę do Fatimy, epilog odbędzie się w pierwszą sobotę, to jest 4 października.

Mszy św. o godz. 16 w Sanktuarium Matki Bożej Strażniczki Wiary w Bardzie przewodniczyć będzie bp Ignacy Dec.

Jak zwykle, główny przewodnik, ks. Romuald Brudnowski zachęca by podjąć trud i również do Barda przyjść pieszo.

Grupy wyjdą z dwóch miejscowości. Pierwsza, o godz. 6 rano, z kościoła św. Jerzego w Dzierżoniowie. Przewodniczył jej będzie ks. Andrzej Franków z Bielawy. Druga z Ząbkowic Śląskich. Tam pielgrzymi spotykają się o godz. 9 w kościele św. Anny. Grupie przewodniczy ks. Damian  Fleszer, student KUL-u z Lublina.
 
Pieszą pielgrzymkę organizują także: ks. Piotr Kopera z Wałbrzycha, ks. Adam Woźniak z Wir oraz ks. Krzysztof Papierz ze Świebodzic. Kapłani dojadą ze swoimi pielgrzymami do Dzierżoniowa lub Ząbkowic. Pątnicy zainteresowani wędrówką proszeni są o kontakt telefoniczny z przewodnikami wymienionych grup.