Matki przyszły do Ojca

xrt

publikacja 23.10.2014 14:09

Spotkanie dla chorych i starszych, spotkanie dla dzieci i młodzieży, ale także spotkanie dla matek z małymi dziećmi i matek oczekujących dziecka – punkty peregrynacyjnych rekolekcji.

Matki przyszły do Ojca Podczas indywidualnego błogosłaiweństwa ks. Roman Tomaszczuk /Foto Gość

Spotkania stanowe podczas nawiedzenia figury MB Fatimskiej w parafii to okazja do aktu zawierzenia się Niepokalanemu Sercu Maryi. Podczas rekolekcji do tego rodzaju dzieła przygotowywane są dzieci i młodzież ale także matki zarówno oczekujące dziecka jak i te które mają małe dzieci.

22 października nabożeństwu poświęcenia się Niepokalanemu Sercu Maryi przewodniczył o. Piotr Paradowski OFM Conv. Najpierw matki wzięły udział we Mszy św. po której przyjęły błogosławieństwo kapłańskie i odmówiły akt zawierzenia. 

W formule błogosławieństwa kapłan prosi Boga o radość dla matek "na widok cudu nowego życia". Natomiast w modlitwie zawierzenia wierni "poświęcają życie swoje i całą działalność swoją, zmysły i władze, dobra duchowe i doczesne, przyrodzone i nadprzyrodzone, zewnętrzne i wewnętrzne, przemijające i trwałe, swoją przeszłość, teraźniejszość i przyszłość - bez zastrzeżeń - swój czas, życie i wieczność, niebo, serce swoje, ciało, duszę, osobę i w ogóle całą swoją istotę - wszystko" Niepokalanemu Sercu Maryi.