Kontynuacja w Miłosierdziu. Świdnica

xrt

publikacja 02.11.2014 06:28

Druga parafia nawiedzenia to wciąż czas sprawdzania programu, przyglądania się punktom i dopieszczania szczegółów.

Kontynuacja w Miłosierdziu. Świdnica Proboszcz i wikariusz podczas dogadywania ostatnich szczegółów obrzędu powitania figury fatimskiej ks. Roman Tomaszczuk /Foto Gość

Po parafii katedralnej drugą w kolejności nawiedzenia była parafia pw. Miłosierdzia Bożego w Świdnicy. W środę 22 października procesja, na czele której stał ks. Wojciech Drab, wyruszyła naprzeciw procesji różańcowej, której przewodniczył bp Ignacy Dec, a w której brał udział od samego początku ks. Tomasz Zając, proboszcz. W grupie parafialnej wyróżniały się członkinie wspólnoty Żywego Różańca, które niosły ze sobą wielki drewniany różaniec i miały założone specjalne peleryny.

W "Miłosierdziu" rekolekcje fatimskie trwały do niedzieli 26 października. – Cenię sobie że ojcowie dają możliwość elastycznego dostosowania programu rekolekcji do możliwości parafii – mówi ks. Tomasz Zając, proboszcz. – Postawili tylko warunki, że oprócz Mszy św. powinny być nabożeństwa: Godzinki do Niepokalanego Poczęcia NMP, Koronka do Bożego Miłosierdzia i Apel Fatimski. I co ważne, ludzie chętnie uczestniczyli w tych punktach, choć były one w różnych porach dnia – dodaje.

O współpracy misjonarzy z proboszczami może świadczyć i fakt, że na Zarzeczu opuszczono konferencje o kulcie Niepokalanego Serca Maryi, gdyż w tej parafii jest on bardzo dobrze znany.

W "Miłosierdziu" można było już zauważyć, że bardzo dobrze podczas peregrynacji funkcjonuje Księga intencji – żeby się do niej wpisać, wierni ustawiają się w długich kolejkach. 

– Warto podkreślić, że udane rekolekcje to jednak dzieło całej wspólnoty parafialnej, a nie tylko proboszcza czy misjonarzy – dodaje ks. Tomasz Zając.

Fakty i liczby:

Data nawiedzenia: 22–26 października 2014 r. Mszy św. powitania przewodniczył bp Adam Bałabuch; rekolekcje głosił o. Jan Grzywna OFMConv; do Apostolstwa Rodzin Fatimskich przystąpiły 4 rodziny; w Księdze intencji przybyło 55 wpisów; duszpasterze podczas nawiedzenia: ks. Tomasz Zając (proboszcz) i wikariusze: ks. Wojciech Drab i ks. Piotr Kos.