Dzieci przy Matce. Śmiałowice

xrt

publikacja 15.11.2014 16:08

Widać dobrze, że ludzie czekają na impuls, który pomoże im przylgnąć do Boga jeszcze mocniej. Maryja bardzo ośmiela do takiego zaufania.

Dzieci przy Matce. Śmiałowice Podczas Mszy św. w dniu 15 listopada ks. Roman Tomaszczuk /Foto Gość

– Jestem bardzo zadowolony z frekwencji i zaangażowania parafian podczas rekolekcji peregrynacyjnych – mówi ks. Marian Lewandowski, proboszcz.

– Staje się to całkiem zrozumiałe, gdy weźmie się pod uwagę, że jest to spotkanie dzieci z matką. Dlatego spontanicznie garniemy się do Maryi – wyjaśnia. 

Jego opinię potwierdza o. Jan Grzywna OFM Conv., przewodniczący rekolekcjom. – To czwarta parafia w której głoszę orędzie z Fatimy i muszę przyznać, że na mnie osobiście robi ona największe wrażenie – mówi.

– 13 listopada figura MB Fatimskiej przez cały dzień była w Marcinowicach. Po raz pierwszy zdarzyło się tak, że do Maryi przyszły dzieci w takiej ilości. Cała szkoła miała swoją Mszę św. a po niej dzieci oddały się Matce Bożej w geście zawierzenia. To był naprawdę przejmujący widok – relacjonuje a potem opowiada, jak całkowicie spontanicznie uformowała się kawalkada chyba z trzydziestu samochodów, które odprowadziły samochód-kaplicę z powrotem do Śmiałowic.

Mieszkańcy wszystkich wiosek należących do parafii zostali zaangażowani także przy różnych oficjalnych posługach związanych z peregrynacją: powitania, przenoszenie figury, eskorta, czuwania. Wielu młodych i w średnim wieku pojawiało się na modlitwach. Niektórzy brali nawet wolne z pracy, byle tylko wypełnić posługę wyznaczoną przez proboszcza. 

Biskup Ignacy oprócz Mszy powitania, odwiedził parafian także w czwartek, w Marcinowicach właśnie. Niespodzianką była także wizyta i modlitwa podczas nawiedzenia ks. Andrzeja Raszpli, który już rozważa organizację pielgrzymki do Fatimy dla tych, którzy odprawili już rekolekcje fatimskie w ramach diecezjalnej peregrynacji. 

Fakty i liczby

Data nawiedzenia: 12 - 21 listopada  2014 r. Mszy św. powitania przewodniczył bp Ignacy Dec; rekolekcje głosił o. Jan Grzywna OFM Conv; do Apostolstwa Rodzin Fatimskich przystąpiło 6 rodzin; w Księdze Intencji przybyło 55 wpisów; proboszcz: ks. Marian Lewandowski; Maryję witali: Tadeusz Lipiński i Małgorzata Kowalska.