Wołania o pokój ciąg dalszy

xrt

publikacja 21.12.2014 01:00

Inicjatywa modlitwy o pokój znajduje swoją kontynuację. Po ewangelikach i prawosławnych przyszła kolej na katolików.

Wołania o pokój ciąg dalszy Modlitwie przewodniczył bp Ignacy Dec, asystowali mu alumni świdnickiego seminarium ks. Roman Tomaszczuk /Foto Gość

14 grudnia w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Świdnicy bp Ignacy Dec przewodniczył uroczystym nieszporom.

Intencją modlitwy było błaganie o pokój na świecie. – Szczególnie u naszych sąsiadów na Ukrainie i w krajach, gdzie są prześladowani nasi bracia w wierze – precyzował biskup. – Modlimy się więc o prawdę i miłość, bo tylko one potrafią rodzić prawdziwy pokój – mówił.

Podczas kazania, hierarcha zwrócił uwagę na biblijne sceny (szczególnie chrystofanie), gdy Chrystus obwieszcza sens i konieczność prawdziwego pokoju, którego dawcą jest tylko On sam. – Pamiętamy także, jak wielkim sługą pokoju był św. Jan Paweł II, co w kontekście wczorajszej rocznicy ma szczególne znaczenie – mówił nawiązując do 33 rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. – Dlatego warto powtórzyć papieskie wołanie na zakończenie pielgrzymki w Ojczyźnie w roku 1983: „Pokój Tobie Polsko! Ojczyzno moja!” – cytował.

W modlitwie wzięli udział: ewangelik, biskup nominat Waldemar Pytel oraz prawosławny ks. Piotr Nikolski, alumni świdnickiego seminarium oraz wierni trzech chrześcijańskich wyznań. Modlitwa była trzecim spotkaniem w intencji pokoju. Poprzednie odbyły się w Kościele Pokoju i w świdnickiej cerkwi.