Rewolucji nie będzie

xrt/ed

publikacja 26.02.2015 13:48

Tak zdecydowała prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska, której kandydatów zarekomendowała specjalna komisja powołana do wyłonienia nowego dyrektora.

Rewolucji nie będzie Nowa dyrektor ŚOK dotychczas pracowała w Piławie Górnej. Ewa Dryhusz

– Komisja konkursowa zarekomendowała mi trzy osoby. Wszystkie reprezentowały bardzo wysoki poziom merytoryczny. Pani Anna ma nie tylko doświadczenie w zakresie zarządzania jednostkami kultury, ale też na swoim koncie ciekawe projekty, zrealizowane w oparciu o uzyskane granty. Ma też dobrą i spójną koncepcję zarządzania ośrodkiem i wierzę, że będzie dobrze kierować zespołem ŚOK – mówi prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska.

Anna Rudnicka – absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego (kierunek filologia polska, specjalność edytorstwo), autorka pracy magisterskiej z teorii kultury – z filmoznawstwa, ma na swoim koncie także trzy kierunki studiów podyplomowych, m.in. zarządzanie w sektorze publicznym. Ze względu na doświadczenie zawodowe jest dobrze zorientowana w sprawach kadrowych oraz prawnych. Przez ostatnie sześć lat z powodzeniem zarządzała Miejskim Ośrodkiem Kultury i Miejską Biblioteką Publiczną w Piławie Górnej.

– Świdnicki Ośrodek Kultury jako największa instytucja kulturalna w mieście powinien pełnić wiodącą rolę i być liderem wobec innych instytucji o charakterze kulturalnym, nie tylko z terenu gminy. Ponadto działalność ŚOK ściśle wiąże się z promocją miasta i regionu, co umożliwia organizację imprez o charakterze  ponadlokalnym – mówi nowo wybrana dyrektor Świdnickiego Ośrodka Kultury.

W pracy na stanowisku dyrektora Świdnickiego Ośrodka Kultury wśród celów strategicznych wymienia prowadzenie na wysokim poziomie edukacji kulturalnej i artystycznej, ze szczególnym wskazaniem na młodzież, osoby dorosłe i seniorów. Zależy jej na prowadzeniu wielokierunkowej działalności rozwijającej i zaspokajającej potrzeby kulturalne świdniczan. Chce także kontynuować upowszechnianie oraz promocję kultury wysokiej, a także twórczości lokalnej i wiedzy o niej.