Córka u matki. Ząbkowice Śl. - Anna

xrt

publikacja 18.06.2015 16:32

Dziekańska parafia była tą, od której rozpoczęła się peregrynacja figury fatimskiej w dekanacie Ząbkowice Śląskie-Północ.

Córka u matki. Ząbkowice Śl. - Anna Msza św. pożegnania - 3 czerwca ks. Roman Tomaszczuk /Foto Gość

Rok temu ks. Paweł zaproponował dzieciom uczestniczącym w coniedzielnych Mszach, by przyjmowały do siebie, na cały tydzień, kapliczkę z figurką MB Fatimskiej i małych wizjonerów. Kapliczce towarzyszyła specjalna kronika - dzisiaj wypełniona wpisami, rysunkami i wyznaniami miłości oraz modlitwami. Tak! - dzieci w tej parafii były najlepiej przygotowane do rekolekcji peregrynacyjnych. 

Najlepiej, ale i dorośli zaskoczyli swojego proboszcza. Ząbkowicki dziekan nie może się nadziwić frekwencją podczas spotkań rekolekcyjnych, szczególnie wieczorem, na apelu fatimskim. Aktywność dzieci ma w tym swoją zasługę, one przyprowadziły rodziców, ale zapewne 1600 ulotek z programem rozdanych wśród mieszkańców i baner od kilku tygodni zapraszający do udziału w rekolekcjach - zrobiły swoje. 

Poruszenie wizytą Maryi w znaku figury fatimskiej przełożyło się także na bardzo liczny udział w spowiedzi św. – Dla mnie jako proboszcza miało to szczególne znaczenie – zaznacza ks. Marian Mądry. – Cenię sobie także profesjonalizm i zaangażowania o. Piotra. Jego sława rozeszła się po tym, jak w sąsiedniej parafii głosił rekolekcje. W szkole nawet trzecioklasiści powtarzali sobie: chodźcie do kościoła, bo o. Piotr jest super! – relacjonuje. 

To, co działo się wewnętrznie, było też podkreślone i wyrażone w przebiegu rekolekcji. Orkiestra dęta i chór "Gloria" na powitanie, wystrój kościoła, nabożeństwa rozświetlone setkami świec, dobrze przygotowane pieśni fatimskie - to wszystko ułatwiało przeżywanie tego świętego czasu. 

Fakty i liczby

Data nawiedzenia: 31 maja - 3 czerwca 2015 r.; Mszy św. powitania przewodniczył bp Adam Bałabuch; rekolekcje głosił o. Piotr Paradowski OFMConv; proboszcz: ks. Marian Mądry; wikariusze: ks. Mariusz Sajdak, ks. Paweł Szałek, ks. Sebastian Oliszewski; w delegacji powitania wzięli udział: Joanna i Krzysztof Malinowscy, Łukasz Lach.