Oto ich pierwsza miłość

xrt

publikacja 11.06.2015 12:40

Neoprezbiterzy wiedzą już, gdzie rozpoczną pracę duszpasterską. Dekrety kierujące ich na parafie wręczono w kurii.

Oto ich pierwsza miłość Księża neoprezbiterzy: Sebastian Makuch, Jacek Piskrzyński, Arkadiusz Harbar, Wiktor Bednarczyk, Mirosław Benedyk, Jerzy Kozłowski, Kamil Pawlik, Sebastian Tomaszewski, Łukasz Trzeciak ks. Roman Tomaszczuk /Foto Gość

11 czerwca bp Ignacy Dec zaprosił do kurii neoprezbiterów, żeby wręczyć im dekrety kierujące ich do pracy duszpasterskiej. – Pierwsza parafia jest bardzo ważna, tutaj nabiera się nie tylko pierwszego doświadczenia w pracy duszpasterskiej, ale także popełnia się pierwsze błędy – mówił biskup. –  Stąd duża odpowiedzialność zarówno proboszcza, jak i wiernych, którzy stają się pierwszym środowiskiem dla młodego księdza. Światem, który na zawsze zostaje w sercu księdza – zaznaczył. 

Dodał też w komentarzu do modlitwy w ciągu dnia, jaka poprzedziła wręczenie dekretów: – Podobajcie się nie ludziom, nie dla chwały swojej pracujcie, ale podobajcie się samemu Bogu, zapamiętajmy to na całe życie, skoro tekst ten został przypomniany w czytaniu Liturgii Godzin – mówił bp Ignacy, a potem wspominał swoje własne oczekiwanie na list z kurii z informacją o jego pierwszej parafii. – Pomodliłem się i otwarłem kopertę: "Kierujemy Wielebność Twoją do parafii pw. św. Jakuba i Krzysztofa na Psie Pole we Wrocławiu". 

Oto dokąd zostali wysłani księża neoprezbiterzy (klikając nazwisko można sprawdzić, jak wygląda młody kapłan, i poznać kilka faktów z jego życia): 

A oto z jakim mottem kapłańskiej posługi przyjadą na swoją pierwszą parafię (TUTAJ), warto też wrócić do Mszy św. z 23 maja, podczas której otrzymali święcenia kapłańskie w stopniu prezbitera (TUTAJ).

Księża rozpoczną swoją posługę 27 czerwca.

Wkrótce zapraszamy do wysłuchania na gorąco komentarzy neoprezbiterów do decyzji bp. Ignacego Deca o ich pierwszej parafii.