Wakacje przy kratkach?

xrt

publikacja 17.06.2015 11:22

Na zaproszenie proboszcza katedry, ks. Piotra Śliwki, spowiednicy katedralni spotkali się z bp. Ignacym Decem.

Wakacje przy kratkach? Ksiądz Franciszek Skwarek otrzymał nominację na spowiednika katedralnego ks. Roman Tomaszczuk /Foto Gość

Spowiednicy katedralni spotkali się z bp. Ignacym Decem oraz proboszczem katedry, ks. Piotrem Śliwką. 15 czerwca wszyscy odprawili mszę św. w katedrze a potem proboszcz ugościł księży na plebanii. Była to okazja do wyrażenia wdzięczności duchownym za posługę w konfesjonale dyżurnym.

Natomiast ks. Krzysztof Ora poruszył kwestię dyżuru w konfesjonale podczas wakacji. – Jest to czas wymagający organizacyjnie, ale przy dobrej woli i gotowości do poświęcenia tych, którzy nie urlopują, możliwe jest wakacyjne dyżurowanie – mówi ks. Ora. – Jeżeli nie w pełnym to chociaż w częściowym wymiarze godzin – zastrzega. 

Księża otrzymali też konferencję o. Andrzeja Derdziuka OFMCap. "Współczesne problemy w posłudze spowiednika" jako przyczynek do formacji permanentnej. 

Konfesjonał dyżurny w katedrze świdnickiej jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach: 10.00 - 12.00 i 16.00 - 18.00 oraz w soboty od 10.00 do 12.00. 

W próbie zorganizowania konfesjonału dyżurnego w wakacje ma udział także nasza redakcja. Dwa lata temu pisaliśmy o jego braku (TUTAJ) co wywołało dyskusję na ten temat.