Kwestowali po harcersku

xrt

publikacja 23.06.2015 12:09

Po raz drugi młodzież zaangażowała się w pomoc terminalnie i obłożnie chorym.

Kwestowali po harcersku Maciej Banach, Agnieszka Balant i Julia Chruścik podczas kwesty na rzecz hospicjum Piotr Pamuła

Harcerze świdnickiego hufca ZHP po raz drugi pełnili służbę na rzecz świdnickiego Hospicjum i Zakładu Opieki Leczniczej im. Ojca Pio w Świdnicy.

W pięciu parafiach harcerze rozprowadzali na rzecz placówki. – Najpopularniejsze okazały się cegiełki  o nominale 10 zł – informuje harcmistrz Piotr Pamuła. – Kilka grup harcerskich wolontariuszy oczekiwało na wyjście z kościołów uczestników Mszy św. i kwestowało wśród nich. Cegiełki cieszyły się dużym zainteresowaniem a ich nabywcy wielokrotnie komentowały powstanie w Świdnicy hospicjum, jako bardzo dobry pomysł, który kiedyś może dotyczyć ich osobiście – relacjonuje.

– Jestem bardzo zadowolony z udziału młodych w tej zbiórce – mówi ks. Jan Gargasewicz, wicedyrektor Caritas. – Za wszystkich wspierających nasze dzieła opieki zdrowotnej modlimy się m.in. w kaplicy hospicyjnej – zaznacza.

W akcji wzięli udział Dominika Szwarc, Dawid Walentowski, Konrad Kluza, Damian Ucieszyński, Dagmara Pęczyńska z koleżanką oraz  Maciej Banach, Agnieszka Balant i Julia Chruścik. Większość harcerskich wolontariuszy wywodzi się z 29 Świdnickiej Drużyny Harcerskiej „Dęby” im. Andrzeja Małkowskiego, oraz 10 ŚDH „Mrówkojady”.