Wyróżniają się - dzisiaj jeszcze bardziej

xrt

publikacja 05.08.2015 20:20

Ziemia kłodzka jest prowadzona do Częstochowy przez franciszkanów.

Wyróżniają się - dzisiaj jeszcze bardziej Ojciec Efrem na co dzień służy w Wambierzycach u Królowej Rodzin

Szósty dzień pielgrzymowania do Królowej Polski. Do przejścia były 32 km (Popielów - Laskowice). Dłuższy postój w Murowie. Tam Msza św. której oprawą zajęła się grupa trzecia, franciszkańska albo raczej ziemi kłodzkiej (czytania, śpiewy, procesja z darami oraz ks. Paweł Kilimnik - przewodniczący Mszy św.). Pielgrzymi trójki wyróżniają się tym, że noszą na szyi wycięte ze sklejki kwiatki, które każdego dnia zostają przyozdobione znaczkami wyrażającymi ważne momenty minionego czasu. 5 sierpnia do tego wyróżnika doszedł jeszcze jeden, czyli wspomniana troska o liturgię oraz prowadzenie wieczornego apelu. – Zaproponujemy trochę zabawy, żeby integrować całą pielgrzymkę, ale potem zakończymy uwielbieniem Najświętszego Sakramentu – wyjaśnia o. Augustyn Feliszek OFM. – Po błogosławieństwie każdy kto będzie miał takie pragnienie będzie mógł podejść do kapłana i poprosić o indywidualną modlitwę nad nim. 

Ponieważ dzień był podzielony na sporo odcinków, dlatego był czas na odwiedziny grupy przez gości. Najpierw ewangelizatorzy z Malezji, którzy od wczoraj idą w pielgrzymce, dawali świadectwo swojej pracy i swego nawrócenia  oraz zachęcali do ewangelizowania w swoim środowisku. Potem ks. Adam Woźniak, ojciec duchowny pielgrzymki głosił konferencję na temat dnia: "Nie żyjemy dla siebie. Wynagrodzenie za grzechy świata". – Musimy sobie wzajemnie służyć ale jeśli chcemy dawać, to najpierw trzeba, otrzymać wszystko do Jezusa. Dlatego tak ważna jest spowiedź – zachęcał do sakramentu pokuty. 

W grupie trzeciej oprócz przewodnika są także inni franciszkanie: o. Wiktor Lata z Góry św. Anny i o. Efrem Kalaga z Wambierzyc. Poza tym są także ks. Paweł Kilimnik (student KUL), ks. Mariusz Kubik (Kłodzko), ks. Tomasz Możyński (Polanica-Zdrój), ks. Adam Makiel (Nowa Ruda-Słupiec). 

Natomiast w Ścinawce Dolnej mieszkają trzy terezjanki idące w grupie: s. Bożena, s. Natanaela i s. Rafaela. Z Piszkowic jest marianka, s. Zelia. 

I jeszcze klerycy, ze świdnickiego seminarium: Gniewomir Flis i Mariusz Maluszczak (obaj po roku czwartym) oraz Bartosz Kocur (po pierwszym); natomiast br. Ksawery Mokrzycki jest klerykiem seminarium franciszkańskiego.