Dwanaście par uczyło się dialogu małżeńskiego

xrt

publikacja 07.09.2015 14:29

Po raz pierwszy Anna i Piotr Rojkowie odpowiadali za przeprowadzenie rekolekcji.

Dwanaście par uczyło się dialogu małżeńskiego Anna i Piotr Rojkowie w odnowionej kaplicy domu rekolekcyjnego w Ząbkowicach Śląskich ks. Roman Tomaszczuk /Foto Gość

Od pięciu lat istnieje Świdnicki Ośrodek Spotkań Małżeńskich, ruchu rekolekcyjnego wspierającego małżonków (sakramentalnych i niesakramentalnych) w trosce o rozwój relacji i więzi.

Anna i Piotr Rojkowie ze Świdnicy po raz pierwszy byli odpowiedzialni za przygotowanie, organizację i przeprowadzenie rekolekcyjnego weekendu, który odbył się w pallotyńskim domu rekolekcyjnym w Ząbkowicach Śląskich. Uczestniczyło w nim 12 par m.in. z Inowrocławia, Warszawy, Poznania, Bydgoszczy czy Sieradza. – Doświadczaliśmy bardzo mocno Bożego prowadzenia przez ten czas, jesteśmy zadowoleni z tego, że nasza służba została dobrze przyjęta przez uczestników spotkania o czym mówili na zakończenie rekolekcji. To dla nas istotne, bo odczytujemy to jako Boże umocnienie na drodze którą idziemy – komentują.

Czy było im trudno? – Owszem ale tylko na początku, ponieważ jedna para nie dojechała na czas i martwiliśmy się czy będą mogli wziąć udział w weekendzie a inna po raz drugi przeżywała rozdarcie z tego powodu, że żonie bardzo zależało na tych rekolekcjach a mąż w ostatniej chwili tchórzył i wycofywał się – wspominają Rojkowie. – Gdy sytuacje się wyjaśniły, bo spóźnieni dojechali a mąż skutecznie schowała się przed wszystkimi, rytm rekolekcji nie był już niczym mącony.

Prowadzących wspierały dwie pary animatorskie: Joanna i Artur Konikowscy z Żarowa oraz Robert i Teresa Jagielscy ze Szczawna-Zdroju. Obecni byli też dwaj kapłani: ks. Roman Tomaszczuk (współprowadzący) i o. Bogdan Waliczek, paulin (uczestnik).