Usłyszeli: "Dziękujemy"

xrt

publikacja 21.11.2015 22:27

Przez cały rok służą podczas liturgii całej wspólnocie - Chrystus Król jest ich patronem.

Usłyszeli: "Dziękujemy" Uwielbienie podczas koncertu ks. Roman Tomaszczuk /Foto Gość

W przeddzień Uroczystości Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, do świdnickiej katedry po raz szósty przyjechali nie tylko członkowie Liturgicznej Służby Ołtarza, ale także nadzwyczajni szafarze Komunii św. i scholistki. – To okazja, żeby im wszystkim powiedzieć dziękuję, za ich służbę w Kościele, za troskę o liturgię i piękno celebracji – wyjaśnia pomysł ks. Krzysztof Ora, gospodarz spotkania.

Mszy św. przewodniczył bp Adam Bałabuch. W homilii nawiązał on do wspomnienia Ofiarowania NMP i przekonywał, że Bogu nie zależy tylko na ludzkim czasie, uwadze czy talentach, ale oczekuje całego człowieka, ze wszystkim czym jest. – Takiej postawy, ofiarności życzę wam wszystkim, którzy otaczacie Chrystusowy ołtarz – zakończył.

Podczas Mszy św. błogosławieństwo na czas formacji otrzymali kandydaci na lektorów, którzy rozpoczęli swoje dekanalne przygotowania do tej posługi. 

Po Mszy św. dla LSO oraz członków scholi w Klubie Bolko odbył się koncert ewangelizacyjny pt. "Rejs ku wieczności", który poprowadził zespół Gennesaret z Piskorzowa.