Łzy w oczach - za młodych

xrt

publikacja 23.03.2016 18:32

Hospicjum - ludzie, którzy wiedzą doskonale, co to znaczy Golgota.

Łzy w oczach - za młodych Dotknięcie krzyża - daru papieża Jana Pawła II dla młodych całego świata - przejmujące doświadczenie dla chorych i cierpiących ks. Roman Tomaszczuk /Foto Gość

Z każdą minutą nabożeństwa przy krzyżu i ikonie ŚDM atmosfera nabrzmiewała wzruszeniem i przejmującym doświadczeniem pokory.

Kilkunastu mieszkańców Hospicjum im. o. Pio w Świdnicy wzięło udział w modlitwie przy symbolach ŚDM. Ludziom doświadczonym przez chorobę i naznaczonych umieraniem towarzyszyli młodzi - wolontariusze ŚDM z rejonu świdnickiego. 

W słowie wprowadzenia ks. Paweł Łabuda mówił:

Potem ks. Wojciech Iwanicki poprowadził modlitwę, na końcu której prosił chorych o ofiarę cierpienia i modlitwy w intencji młodych.

Modlili się więc "Zawierzamy Ci Boże, szczególnie ludzi młodych ze wszystkich narodów, ludów i języków. Prowadź ich bezpiecznie po zawiłych ścieżkach współczesnego świata i daj im łaskę owocnego przeżycia Światowych Dni młodzieży w Krakowie". 

Kiedy chorzy mogli oddać osobistą cześć znakom ŚDM, nikt już nie powstrzymywał łez. Ani oni, ani ich opiekunowie, ani goście. 

Komentarz do wydarzenia TUTAJ