Maryja ma coś do powiedzenia

xrt

publikacja 08.05.2016 10:44

Sercanie zapraszają na nocne czuwanie w duchu Fatimy - w Polanicy-Zdroju-Sokołówce.

Maryja ma coś do powiedzenia Ojciec Zdzisław Świniarski - inicjator polanickich Nocy Fatimskich ks. Roman Tomaszczuk /Foto Gość

W diecezji, w której trwa peregrynacja figury fatimskiej i z woli biskupa jest propagowane nabożeństwo fatimskie pierwszych sobót miesiąca, kolejna inicjatywa w duchu orędzia fatimskiego z pewnością nie dziwi. 

I tak w Polanicy aż do października w każdą sobotę przed 13. dnia miesiąca można dołączyć do grona czcicieli MB Fatimskiej w trakcie tzw. nocy fatimskich. 

Uroczysta inauguracja nabożeństwa odbyła się 7 maja w klasztorze ojców sercanów w Polanicy-Zdroju-Sokołówce. Modlitwie przewodniczył bp Ignacy Dec. Wzięli w niej udział nie tylko świeccy, ale też duchowni z dekanatu polanickiego oraz sercanie z prowincjałem, o. Piotrem Budrewiczem SSCC na czele. 

Biskup poświęcił kaplicę dedykowaną MB Fatimskiej zbudowaną na dziedzińcu klasztoru Christus Rex - macierzystej placówki polskich sercanów, w której umieszczona została figura MB fatimskiej z sercem otoczonym cierniami. 

Po modlitwie poświęcenia biskup przewodniczył Mszy św., podczas której zwrócił uwagę na obecność Maryi w ważnych momentach historii Kościoła: z licznych objawień wymienił trzy: w Guadalupe, gdy chrystianizowana była Ameryka, w Lourdes - podczas dziewiętnastowiecznej laicyzacji i rozwoju systemów filozoficznych odrzucających transcendencję, oraz w Fatimie, "której tajemnica wciąż jest aktualna wobec wszelkich prądów myślowych niszczących wiarę zarówno w wymiarze społecznym, jak i osobistym" - mówił biskup. 

Pomysłodawcą Nocy Fatimskich jest o. Zdzisław Świniarski SSCC. On też zaprasza na kolejne spotkania modlitewne: z 11 na 12 czerwca, z 9 na 10 lipca, z 13 na 14 sierpnia, z 10 na 11 września i z 8 na 9 października. 

PLAN NOCY FATIMSKICH

  • 20.00-21.00 - godzina czuwania przed Najświętszym Sakramentem (kaplica jubileuszowa);
  • 21.00 - Apel Jasnogórski;
  • 21.30 - początek Różańca i procesja, na jej zakończenie błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem osób chorych na wzór lurdzki; po nim Msza św. i adoracja eucharystyczna z nocnym czuwaniem do rana; 
  • 6.00 - Msza św. z homilią, po błogosławieństwie uroczyste odprowadzenie Figury Matki Bożej do kaplicy na dziedzińcu.