Obelisk dla niezłomnych

mj

publikacja 23.05.2016 14:05

29 maja w Nowej Rudzie odsłonięty zostanie obelisk poświęcony pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Obelisk dla niezłomnych Uroczystość przygotował Społeczny Komitet Budowy Pomnika Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Nowej Rudzie

Społeczny Komitet Budowy Pomnika Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Nowej Rudzie zaprasza na wyjątkowe wydarzenie, które honorowym patronatem objęli: bp Ignacy Dec, Ordynariusz Diecezji Świdnickiej i poseł Michał Dworczyk Przewodniczący Sejmowej Komisji Łączności z Polakami za Granicą.

Uroczystość rozpocznie się w niedzielę 29 maja o godz. 12.30 Mszą św. w intencji Żołnierzy Wyklętych, która odbędzie się w kościele pw św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Nowej Rudzie - Słupcu.

Po Mszy św., w asyście żołnierzy 22 Batalionu Piechoty Górskiej w Kłodzku, nastąpi odsłonięcie obelisku na terenie kościoła. Następnie minister Jan Józef Kasprzyk, Prezes Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych nada odznaczenia „PRO PATRIA” Polakom zasłużonym w walce o niepodległość Ojczyzny i działalność patriotyczną.

– Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w naszym wydarzeniu wszystkich, którym bliska jest idea uczczenia pamięci naszych narodowych bohaterów walki o niepodległość Ojczyzny – zachęca Elżbieta Cygan ze Społecznego Komitetu Budowy Pomnika Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Nowej Rudzie. – Swoją obecność już zapowiedzieli kombatanci, Żołnierze Wyklęci zamieszkali na Dolnym Śląsku.