Puchar KSM zostaje w Głuszycy

Mirosław Jarosz

dodane 19.11.2016 19:31

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży przed świętem patronalnym zadbało nie tylko o rozwój duchowy, ale także fizyczny.

Puchar KSM zostaje w Głuszycy Trzy zwycięskie drużyny turnieju o Puchar KSM Mirosław Jarosz /Foto Gość

18 i 19 listopada miały miejsce Dni Skupienia KSM, które od lat przeżywane są przed uroczystością Chrystusa Króla, święta patronalnego tejże organizacji.

Młodzi świętowali jednocześnie wspomnienie swojej patronki, bł. Karoliny Kózkówny, które przypada właśnie 18 listopada.

Dni skupienia rozpoczęły się w głuszyckiej parafii Chrystusa Króla od Mszy św. Później była konferencja i wspólnie spędzony wieczór, który zakończył się po północy.

Kolejny dzień rozpoczęto Mszą św. W jej trakcie do grona członków KSM przyjęto 7 kolejnych osób. Złożyły one przysięgę przy sztandarze.

Następnie młodzież uczestniczyła w Turnieju o Puchar KSM. Wzięło w nim udział 5 drużyn. Po zaciętej i wyrównanej walce puchar zdobyła drużyna KSM z Głuszycy.

- Praca z młodzieżą nie jest łatwa, ale to chyba zawsze było trudne - mówi ks. Jakub Klimontowski, diecezjalny asystent KSM. - Dzisiaj trudno jest młodzież zmotywować do jakiegoś działania. Jedyne wyjście to osobiste zaangażowanie. Tylko to daje efekty.

Jak przyznaje ks. Klimontowski, na razie potencjał organizacji w diecezji świdnickiej nie jest zbyt duży. Aktywnie działają zaledwie 3 oddziały. Jest jednak coraz więcej sympatyków. Najprawdopodobniej już w przyszłym roku powstanie oddział KSM w Szczawnie-Zdroju.