Modlących się przybywało

ks. Przemysław Pojasek ks. Przemysław Pojasek

publikacja 18.03.2017 20:49

Na początku nabożeństwa do Ducha Świętego było kilkanaście osób.

Atmosfera modlitwy udzielała się wszystkim przybyłym na nabożeństwo Atmosfera modlitwy udzielała się wszystkim przybyłym na nabożeństwo
ks. Przemysław Pojasek /Foto Gość

To pierwsza z inicjatyw zaplanowanych przez fundację "Pistacja" wraz z ojcami paulinami w Świdnicy. Wspólna modlitwa do Ducha Świętego, prowadzona przez o. Bogdana Waliczka, przyciągnęła jak na tego typu nabożeństwa całkiem sporo osób. Jednak wraz z trwaniem tego nabożeństwa, zarówno świeckich, jak i kapłanów przybywało.

- To niesamowite działanie Ducha Świętego, że jednym z owoców Jego działania była rosnąca liczba modlących się. I choć w czasie nabożeństwa nie do końca zwracałem na to uwagę, to jednak kiedy później, po modlitwie, poszliśmy na ciasto i herbatę, okazało się, że jak na pierwszy raz było nas całkiem sporo - mówi o. Bogdan.

Modlitwa w kościele św. Józefa Obl. NMP tym razem miała charakter uwielbieniowy. Ojciec wygłosił także krótką konferencję na temat owoców, wśród których wyróżnił nawrócenie. To ono powinno być owocem przeżywanego Wielkiego Postu.