Chóry w 3D

ks. Przemysław Pojasek ks. Przemysław Pojasek

publikacja 26.03.2017 23:33

Stereofoniczne brzmienie wewnątrz kościoła pw. Miłosierdzia Bożego zrobiło na słuchaczach wrażenie.

Połączone chóry dyrygowane przez Dominika Jarockiego Połączone chóry dyrygowane przez Dominika Jarockiego
ks. Przemysław Pojasek /Foto Gość

W niedzielny wieczór po raz kolejny w kościele pw. Miłosierdzia Bożego zaprezentowano połączone siły Zespołu Wokalnego "Piú Mosso" SWPS Uniwersytetu Humanistyczno-Społecznego we Wrocławiu, Parafialnego Chóru "Misericordia" i Chóru "Sanctus Andreus" parafii pw. św. Andrzeja Apostoła na Bielanach Wrocławskich.

Pod batutą Dominika Jarockiego i Barbary Janas zespoły zaprezentowały najpiękniejsze utwory pasyjne. Każda z grup mogła również zaprezentować się indywidualnie, tworząc tym samym koncert niejako czterech chórów. – Na ten utwór można było czekać cały koncert – mówi Agnieszka, uczestniczka koncertu, słysząc wykonanie jednego z chórów, w którym kilku śpiewających zajęło miejsca na przeciwległym podwyższeniu, co dało efekt stereo.

Niespełna godzinnemu koncertowi towarzyszyła prezentacja odnowionych organów, które parafia zdobyła zza granicy, jak również wystawy obrazów Lidii Bojnowskiej opowiadających w nowatorski sposób o życiu Jezusa i Jego Matki. Mąż artystki natomiast użyczył swojego głosu w czasie koncertu, czytając komentarze dotykające tematyki pasyjnej.