Z inkubatorem 3M na Lednicę

ks. Przemysław Pojasek ks. Przemysław Pojasek

publikacja 05.06.2017 07:49

Słowa lednickiego spotkania „Idź i kochaj” zrozumieli dosłownie i postanowili działać razem

Młodzież z ikubatora przygotowała własnoręcznie napis na spotkanie w Lednicy. Młodzież z ikubatora przygotowała własnoręcznie napis na spotkanie w Lednicy.
Bernard Marchwacki

– Hasło tegorocznego spotkania młodych na Polach Lednickich zachęciło nas do wspólnego zorganizowania wyjazdu. Jesteśmy młodzieżą z Inkubatora 3M, działającego przy świdnickim klasztorze o. paulinów. Wraz z Zespołem Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Świdnicy i duszpasterstwem „Ślęża – góra Tabor młodych” prowadzonym przez ks. Jakuba Bartczaka od jakiegoś czasu działamy razem – tłumaczy Maria Dembowska.

W grupie ze Świdnicy i okolic znaleźli się zarówno doświadczeni już ledniccy pielgrzymi, jak i nowi uczestnicy jednego z najbardziej znanych spotkań młodzieży.

- Dość wcześnie przyjechaliśmy i zajęliśmy miejsce w sektorze, ustawiając paulińską flagę oraz transparent własnoręcznie wykonany – chwali się jedna z uczestniczek. Dodaje, że słowa z J 15,13 na transparencie miały przez cały wyjazd przypominać im o miłości do bliźniego nieprzypadkowo przypominał nam cały czas o miłości do bliźniego.

Radosne tańce i śpiewy szybko przełamały pierwsze lody nieśmiałości i krępacji. Młodzi z diecezji dość łatwo odnaleźli się w towarzystwie innych. Największe jednak wrażenie zrobiły na uczestnikach Inkubatora 3M słowa wypowiedziane przez bp. Grzegorza Rysia.

Młodzi mówią też o dalszych planach na wprowadzanie hasła lednickiego w swoją codzienność.

Z inkubatorem 3M na Lednicę   Z inkubatorem 3M na Lednicę