Festiwal piosenki misyjno-religijnej

ks. Przemysław Pojasek ks. Przemysław Pojasek

publikacja 06.06.2017 23:41

Po raz dziewiąty w Udaninie zmierzyli się uczniowie szkół podstawowych w śpiewie. Kto wygrał?

Dziewczyny wraz z nauczycielką od muzyki napisały piosenkę i wygrały konkurs. Dziewczyny wraz z nauczycielką od muzyki napisały piosenkę i wygrały konkurs.
ks. Przemysław Pojasek / Foto Gość

We wtorek 7 czerwca w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Udaninie po raz kolejny odbył się festiwal misyjno-religijny. Jego charakter przez wiele lat ewoluował, a od dziewięciu nabrał formę religijno-misyjną. I choć pierwszy człon zdecydowanie przeważał w charakterze prezentowanych utworów, to jednak właśnie Referat Misyjny Świdnickiej Kurii Biskupiej był współorganizatorem konkursu.

Rywalizacja odbywała się w dwóch konkurencjach: soliści i zespoły, a każda z nich dzieliła się na dwie grupy wiekowe - starszą i młodszą część. Zanim jednak do niej doszło na scenie pojawił się ks. Jakub Bartczak, znany przede wszystkim z muzyki hip-hop, którą ewangelizuje młodzież. Opowiadając o Bogu zebranym używał do zobrazowania tematu także swoich piosenek. Przeprowadził także dla dzieci mini konkurs, w którym najmłodsi uczestnicy mieli za zadanie przedstawić widowni swój ulubiony cytat z Pisma św. W nagrodę otrzymali natomiast płyty księdza.

Po kilku godzinach prezentacji solistów i grup wyłoniono zwycięzców. W kategorii solista najlepszymi okazali się Joanna Łucka i Milena Kowalska (klasy I-III); Maryla Gondek, Eliza Łabędzka i Julia Mikoda (klasy IV-VI). Wśród grup nagrodzono zespół Leny Szymańskiej i zespół z Udanina (I-III), jak również zespoły z Ząbkowic Śląskich, Malczyc i Strzegomia. Wszyscy nagrodzeni otrzymali atrakcyjne upominki, a pozostali uczestnicy wyróżnienia.