Strój świętego papieża w Dzierżoniowie

ks. Przemysław Pojasek ks. Przemysław Pojasek

publikacja 29.06.2017 12:08

W ramach uczczenia 20. rocznicy 46. Kongresu Eucharystycznego relikwie św. Jana Pawła II goszczą w naszej diecezji.

Strój świętego papieża w Dzierżoniowie Przy wystawionych relikwiach w dzierżoniowskich kościoła gromadzili się na czuwanie wierni. ks. Przemysław Pojasek / Foto Gość

Parafia pw. Maryi Matki Kościoła i parafia pw. Królowej Różańca Świętego znalazły się na trasie peregrynacji relikwii św. Jana Pawła II. Krew, krzyż pektoralny, stuła, piuska i sutanna papieska odwiedzają wybrane miasta w ramach 20. rocznicy 46. Międzynarodowego Kongresu Eucharystycznego.

Do Dzierżoniowa trafiły one już wczoraj, tj. 28 czerwca i przez dwa dni goszczą kolejno we wspomnianych parafiach. – To pamiątka wizyty Jana Pawła II na Dolnym Śląsku w Metropolii Wrocławskiej. Relikwie świętego papieża peregrynują po archidiecezji wrocławskiej, diecezji świdnickiej i diecezji legnickiej i są znakiem obecności świętego wśród nas – tłumaczy ks. Zygmunt Kokoszka, proboszcz parafii pw. Królowej Różańca Świętego.

Jeszcze do dzisiejszego wieczora można je zobaczyć w parafii pw. Maryi Matki Kościoła, natomiast następnie trafią do drugiej z parafii. Z Dzierżoniowa zaś relikwie wrócą do Wrocławia, do kościoła Uniwersyteckiego pw. Najświętszego Imienia Jezus.