Policja świętuje

ks. Przemysław Pojasek ks. Przemysław Pojasek

publikacja 14.07.2017 10:44

Najpierw w Świdnicy, a potem jeszcze w Wałbrzychu i Kłodzku. Policjanci dziękują Bogu za kolejny rok pracy na rzecz bezpieczeństwa.

Na Mszy św. dla policji obecni byli także: ks. Marek Babuśka i ks. Tadeusz Chlipała. Na Mszy św. dla policji obecni byli także: ks. Marek Babuśka i ks. Tadeusz Chlipała.
ks. Przemysław Pojasek / Foto Gość

W kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Świdnicy odbyła się pierwsza z planowanych trzech Mszy św. dla policji. Wszystkim im ma przewodniczyć bp Adam Bałabuch, który w Świdnicy w homilii mówił o wartości modlitwy w pracy funkcjonariuszy.

- Aby jak najlepiej wykonywać swoją pracę, która jest pełnieniem szczególnej służby wobec społeczeństwa, trzeba łączyć ją z modlitwą, płynącą z żywej więzi z Chrystusem. Na zawód policjanta patrzeć należy bowiem nie tylko jak na każdą inną profesję, ale jak na powołanie do wypełnienia szczególnej misji - mówił.

Przypomniał również słowa św. Jana Pawła II powiedziane do wojska i policji w 2000 r.: "Pełnicie trudną, ale niezbędną służbę społeczeństwu, nie szczędząc wysiłków, aby zapewnić ład i porządek w miastach. To wy pomagacie mieszkańcom ośrodków miejskich i okolic przestrzegać praw, które są podstawą zgodnego i harmonijnego współżycia (...) Niech wam dodaje odwagi przykład tych kolegów , którzy wypełniając wiernie swoje obowiązki wspięli się na szczyt heroizmu, z nawet świetości".

Spotkania w Wałbrzychu i Kłodzku odbędą się kolejno: 18 lipca o 12.00 w Teatrze Zdrojowym w Szczawnie Zdrój i 19 lipca o 12.00 w parafii pw. NMP Różańcowej w Kłodzku.