Znów pozytywnie zagrali

ks. Przemysław Pojasek ks. Przemysław Pojasek

publikacja 22.10.2017 10:12

Po raz 13. w hali widowiskowo-sportowej zaprezentowały się zespoły, soliści, chóry i schole z Wałbrzycha i okolic. Prócz chrześcijańskiej muzyki "wybrzmiała" też wśród młodych wykonawców radość i zabawa.

Każdy z zespołów zaprezentował po kilka piosenek religijnych. Każdy z zespołów zaprezentował po kilka piosenek religijnych.
ks. Przemysław Pojasek / Foto Gość

Hasłem organizowanego przez Stowarzyszenie Ludzi Jana Pawła II Przeglądu Piosenki Chrześcijańskiej były słowa "Jan Paweł II - Misjonarz Pokoju". Wśród ponad 20 zgłoszonych grup organizatorzy jak co roku chcieli wyłonić tych, którzy mają największe talenty muzyczne i w ten sposób zaktywizować ich do dalszego rozwoju przez udział w kolejnych festiwalach, przeglądach twórczości artystycznej czy muzycznych warsztatach. 

Zadaniem uczestników było wykonanie dwóch utworów, których łączny czas nie mógł przekroczyć 10 minut, a jedno z prezentowanych wykonań powinno nawiązywać do tematu tegorocznego "Pozytywnego Grania". Na scenie dominowały jednak przede wszystkim utwory popularnego ostatnimi czasy zespoły niemaGotu, który w tym roku był gościem wambierzyckiego festiwalu młodych "Light for life". 

Każdy z uczestników otrzymał słodkie nagrody, a wśród wyróżnionych znaleźli się w kategorii szkół podstawowych - schola "Hermon" z parafii pw. Zesłania Ducha św. w Boguszowie Gorce, schola "Zrodzeni w Panu" z parafii pw. Świętej Rodziny w Wałbrzychu i schla z parafii pw. św. Józefa Obl. NMP w Starych Bogaczowicach. Wśród starszych natomiast triumfowały: "Hills" (Zespół Szkół nr 2 im. Hugona Kołłątaja w Wałbrzychu), schola "Gaudete" z parafii pw. Świętej Trójcy w Jedlinie Zdrój. jak również Roksana Nawrocka, Nikola Garbacz i Marta Świątek z parafii pw. Zesłania Ducha św. w Boguszowie Gorcach.

Przyznano również specjalne nagrody: bp. Ignacego Deca dla Diakonii Muzycznej "Emaus" z parafii pw. Świętej Trójcy w Boguszowie Gorcach, prezydenta miasta Romana Szełemeja dla Krzysztofa Kota, posła Michała Dworczyka dla PSP nr 15 w Wałbrzychu, wicewojewody Kamila Krzysztofa Zielińskiego dla scholi "Vicentes" z parafii pw. św. Franciszka z Asyżu w Wałbrzychu i od radnego sejmiku dolnośląskiego Piotra Sosińskiego dla "Śpiewających Aniołków: z parafii pw. MB Nieustającej Pomocy w Wałbrzychu.