Razem do Fatimy

Joanna Wudyka Joanna Wudyka

dodane 26.10.2017 11:19

Już w czwartkowy wieczór w miejscu objawień sprzed 100 lat spotka się grupa prawie 120 członków pielgrzymki z diecezji świdnickiej.

Pielgrzymi z diecezji autobusem jadą do Pragi, skąd samolotem wylecą do Fatimy. Pielgrzymi z diecezji autobusem jadą do Pragi, skąd samolotem wylecą do Fatimy.
MW.

O 9.00 spod gmachu Wyższego Seminarium Duchownego w Świdnicy wyruszyły dwa autokary na lotnisko do Pragi, skąd o 16.10 biskupi, duchowieństwo i wierni wylecą do Porto. 

Stamtąd udadzą się już bezpośrednio do Fatimy, gdzie po zakwaterowaniu i kolacji będą mogli wziąć udział w wieczornym różańcu i procesji ze świecami. Hotel, w którym zamieszkają, znajduje się zaledwie 150 m od sanktuarium.

Wieczorem do 89 osób lecących samolotem dołączy grupa 20 pielgrzymów w naszej diecezji, którzy 22 października wyruszyli autokarem. Po drodze przejechali przez Niemcy do Francji. W Awinion odprawili Mszę św. w historycznej katedrze papieskiej i zwiedzili centrum miasta. Następnego dnia dojechali do Barcelony, gdzie zwiedzili katedrę św. Eulalii, budynki Antonio Gaudiego wraz z kościołem Sagrada Familia. 

Największe wrażenie na pielgrzymach zrobiło Montserrat, piękne plenery górskie w Katalonii i Saragossie, gdzie w środę mieli Mszę św. w Sanktuarium Matki Bożej na Kolumnie (del Pilar). Ostatni nocleg spędzili w okolicach Burgos, w którym zatrzymali się w czwartek, by w katedrze uczestniczyć we Mszy św.

Jutro uczestnicy diecezjalnej pielgrzymki zorganizowanej na zakończenie peregrynacji figury Matki Bożej Fatimskiej wezmą udział w programie jubileuszowym z okazji 100. rocznicy objawień, drodze krzyżowej i tradycyjnej procesji różańcowej ze świecami.

Pielgrzymi podróżujący autokarem w drodze powrotnej odwiedzą jeszcze Ars, gdzie w sanktuarium św. Jana Vianney’a wezmą udział we Mszy św.