Bielawa zgarnęła prawie wszystko

ks. Przemysław Pojasek ks. Przemysław Pojasek

publikacja 14.01.2018 18:20

W zorganizowanym przez Szkołę Podstawową im. Janusza Korczaka i parafię pw. Narodzenia NMP w Lądku-Zdroju wystąpiło 124 uczestników.

Atutem niektórych wykonawców były również bożonarodzeniowe stroje Atutem niektórych wykonawców były również bożonarodzeniowe stroje
ks. Artur Tomczak

Z Bielawy, Międzylesia, Domaszkowa, Ołdrzychowic i innych miejscowości diecezji do lądeckiego kinoteatru 13 stycznia zjechały schole, chóry, jak również reprezentacje przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów.

Jury, w którego składzie zasiedli: proboszcz ks. Aleksander Trojan, prof. Bogumiła Gizbert-Studnicka oraz muzyk Radosław Stępiński, wyłoniło z grona uczestników największe talenty. W kategorii do lat 6 na podium znaleźli się: Agnieszka Letniowska z parafii Wniebowzięcia NMP w Bielawie, Maja Cendrowicz i Natalia Kubiak z tej samej parafii, które zajęły drugie miejsce. Trzecie natomiast przyznano ex aequo Dawidowi Muszyńskiemu i Wojciechowi Sztafińskiemu, reprezentującym Szkołę Podstawową w Lądku-Zdroju.

W starszej grupie wiekowej całe podium zajęły dziewczyny z parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Bielawie, z których Ewelina Woźniak zajęła pierwsze miejsce, Natalia Skwarek - drugie, a Alicja Czajkowska - trzecie.

W rywalizacji scholi, zespołów i chórów na I miejscu znalazła się schola Duże Ave ze wspomnianej już bielawskiej parafii wraz z zespołem Fantazja Studia Piosenki "Fart". Drugie miejsce przypadło małej wersji scholi z parafii pw. Wniebowzięcia NMP, a trzecie - zespołowi Urwisy z Samorządowej Szkoły Podstawowej w Międzylesiu.

Jury, na którego czele stała znana klawesynistka i dyrektor artystyczny, przyznało również Grand Prix duetowi Alicji Czajkowskiej i Natalii Szkwarek ze Studia Piosenki "Fart", które wykonały "Gore gwiazda Jezusowi".