Nieście Jezusa ludziom jak Maryja!

ks. Przemysław Pojasek ks. Przemysław Pojasek

publikacja 21.01.2018 20:26

W Witoszowie Dolnym do nadzwyczajnych szafarzy o ich posłudze mówił bp Adam Bałabuch.

Na spotkanie przybył bp Adam i ks. Krzysztof Ora Na spotkanie przybył bp Adam i ks. Krzysztof Ora
Stanisław Bałabuch

Ponad 50 mężczyzn w kościele pw. Nawiedzenia NMP zebrało się 20 stycznia na Mszy św. pod przewodnictwem pomocniczego biskupa diecezji świdnickiej. W homilii bp Adam, nawiązując do postawy Maryi, przypomniał rolę zanoszących Najświętszy Sakrament do chorych.

- Szafarz pochylający się nad człowiekiem, który przyjmuje Chrystusa w Komunii św.; pochylający się nad człowiekiem chorym, któremu przynosi Komunię św. W tej posłudze szafarze są podobni do Maryi pochylającej się nad Jezusem w Betlejem, który utożsamia się z chorymi i wszystkimi, którzy do Niego przychodzą - mówił.

Świąteczno-noworoczne spotkanie Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej miało swoją kontynuację w restauracji "Kredens", gdzie czekał na przybyłych poczęstunek i tradycyjny opłatek wigilijny.

Największe wrażenie jednak zrobiło na wszystkich wspólne kolędowanie. - Tego nie da się opisać, kiedy ponad 50 mężczyzn jednym głosem śpiewa najpiękniejsze bożonarodzeniowe pieśni - przyznaje pan Stanisław ze Świdnicy.

Spotkanie zorganizował ks. Krzysztof Papierz, który jest w diecezji odpowiedzialny za tę część Liturgicznej Służby Ołtarza.