Czekając na Bashoborę

ks. Przemysław Pojasek ks. Przemysław Pojasek

publikacja 30.01.2018 07:44

W jednej z wałbrzyskich parafii zorganizowano Szkołę Nowej Ewangelizacji. Jej kulminacyjnym momentem ma być spotkanie z afrykańskim charyzmatykiem.

Henryk Krzosek ze SNE Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej w Witkowie koło Stargardu Henryk Krzosek ze SNE Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej w Witkowie koło Stargardu
SNE

W parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej obejmującej swoim zasięgiem dzielnice Konradów i część Białego Kamienia oraz część Szczawna Zdroju 27 i 28 stycznia odbyło się pierwsze seminarium w ramach Parafialnej Szkoły Nowej Ewangelizacji.

Tematem tegorocznych rozważań ma być hasło: ,,Bóg chce ci błogosławić", a prowadzącymi są znani prelegenci - Zuzanna Agnieszka Zuzelska i Henryk Krzosek ze SNE Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej w Witkowie koło Stargardu. Mowa więc była o łasce, przebaczeniu i obdarowywaniu innych błogosławieństwem.

Kolejne dwudniowe cykle zaplanowano na sobotę poprzedzającą Niedzielę Palmową (24-25 marca). Wcześniej w tym samym duchu mają się również odbyć parafialne rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi od 18 do 21 lutego o. Dominik Chmielewski.

Ostatnim natomiast akordem przeprowadzanej w parafii odnowy ma być spotkanie z o. Johnem Bashoborą, które zaplanowano na 11 i 12 czerwca na placu przy budowanej świątyni na Konradowie w Wałbrzychu.

Czekając na Bashoborę