Nowi proboszczowie już z dekretami

ks. Przemysław Pojasek ks. Przemysław Pojasek

publikacja 05.03.2018 21:00

W poniedziałek w samo południe dwóch księży w Świdnickiej Kurii Biskupiej odebrało dokumenty kierujące ich na nowe placówki.

Ksiądz Wojciech Drab odbiera od bp. Ignacego Deca dekret na proboszcza w Doboszowicach. Ksiądz Wojciech Drab odbiera od bp. Ignacego Deca dekret na proboszcza w Doboszowicach.
ks. Przemysław Pojasek /Foto Gość

Po śmierci ks. Waldemara Ziembickiego, proboszcza parafii pw. św. App. Piotra i Pawła w Srebrnej Górze, biskup szukał właściwego kandydata na jego miejsce.

Po kilku dniach rozmów z kapłanami zdecydował się powierzyć funkcję proboszcza w Srebrnej Górze ks. Krzysztofowi Kiernickiemu, dotychczasowemu proboszczowi parafii pw. św. Mikołaja w Doboszowicach.

Na jego miejsce natomiast bp Ignacy skierował ks. Wojciecha Draba, który pracował jako wikariusz w parafii pw. NMP Królowej Polski w Świdnicy.

Obaj proboszczowie obejmą swoje parafie w niedzielę 11 marca. W przypadku Srebrnej Góry przekazania parafii dokona biskup w czasie Mszy św. o godz. 17.00, natomiast w Doboszowicach uczyni to dziekan dekanatu Kamieniec Ząbkowicki, ks. Wojciech Dąbrowski.

W minionych tygodniach również dwóch innych kapłanów zmieniło swoje placówki. W parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Zagórzu Śląskim administratorem został ks. Piotr Mycan z parafii pw. św. Józefa Oblubieńca NMP w Wałbrzychu, natomiast w parafii pw. św. App. Piotra i Pawła w Długopolu Górnym ks. Klaudiusz Wollek, dotychczasowy wikariusz parafii. pw. NMP Królowej Polski w Głuszycy Górnej.

Wszystkim wyróżnionym księżom gratulujemy i życzymy owocnego pasterzowania.