Pięć chlebów i dwie ryby

ks. Przemysław Pojasek ks. Przemysław Pojasek

publikacja 06.03.2018 11:24

Przyniósł chłopiec Jezusowi i apostołom dla tysięcy głodnych na pustyni. Tym razem jednak dał wiele więcej Przyjaciołom Oblubieńca.

Każdy uczestnik mógł dać świadectwo tego, co dało mu spotkanie "chłopca". Każdy uczestnik mógł dać świadectwo tego, co dało mu spotkanie "chłopca".
ks. Krzysztof Augustyn

W miniony weekend w parafii pw. Maryi Matki Kościoła w Dzierżoniowie odbył się kolejny kurs ewangelizacyjny, tym razem skierowany do osób posługujących we wspólnotach. Kurs "Chłopiec z chlebami i rybami" poprowadziła dla 50 osób Pallotyńska Szkołę Nowej Ewangelizacji, działająca przy współpracy ze Środowiskiem Nowej Ewangelizacji Diecezji Świdnickiej.

Przyjaciele Oblubieńca, którzy trafili tu także z Mieroszowa, Międzylesia, ale i dzierżoniowskiej wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym "Lud Pana Zastępów" wysłuchali konferencji, czynnie brali udział w dynamikach i wspólnie modlili się.

- Potwierdzeniem, że to działa były świadectwa składane na zakończenie kursu. Widać było, że Pan Bóg podczas rekolekcji jakby na nowo rozpalił serca uczestników do włączenia się w różnego rodzaje posługi i odpowiedzialności w swoich wspólnotach - przyznaje ks. Krzysztof Augustyn, wikariusz parafii i opiekun tutejszej wspólnoty.