Dali sygnał miłosierdzia

ks. Przemysław Pojasek ks. Przemysław Pojasek

publikacja 01.06.2018 13:51

Ponad 100 osób na scenie, dwa chóry i orkiestra, śpiew i modlitwa przed Najświętszym Sakramentem. Wszystko to w jednym miejscu - Centrum Turystyczno-Sportowym w Nowej Rudzie.

Ubrany na biało chór śpiewał wybrane pieśni religijne. Ubrany na biało chór śpiewał wybrane pieśni religijne.
ks. Przemysław Pojasek/Foto Gosć

Na pomysł zorganizowania koncertu w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa trzy miesiące temu wpadł Wojciech Budniak wraz z ks. Krzysztofem Iwaniszynem, proboszczem parafii pw. Katarzyny Aleksandryjskiej. Wraz z parafialną młodzieżą, która już wcześniej organizowała mniejsze koncerty ku czci św. Jana Pawła II, rozpoczęli przygotowania.

Do współpracy zaprosili nie tylko parafialny chór, ale i Kłodzki Chór Kameralny Concerto Glacensis z dyrygentką Katarzyną Mąką. W sekcji instrumentalnej dowodził Kacper Birula, który dyrygował zespołowi składającemu się z uczniów Społecznej Szkoły Muzycznej II stopnia w Świdnicy, zespołu Exodus z Kłodzka i uczniów Szkoły Muzycznej Casio z Ząbkowic Śląskich. Warto dodać, że w dzieło włączyły się również pojedyncze osoby spoza tych grup.

- Dzięki pracy i zaangażowaniu udało się nam 31 maja nie tylko zaprezentować naszą muzyczną pasję, ale i wspólnie uwielbić Boga w Najświętszym Sakramencie, który został wniesiony na scenę. Chcieliśmy, by tak jak z serca Jezusa Miłosiernego biją promienie, tak i z naszej sceny roznosił się głos uwielbienia – wyjaśnia Wojciech Budniak, dodając, że są plany, by spotkanie odbywało się co roku.