Poszli za życiem

ks. Przemysław Pojasek ks. Przemysław Pojasek

publikacja 18.06.2018 17:36

W Świdnicy, Dzierżoniowie, Nowej Rudzie i Wałbrzychu setki ludzi przeszło w marszach dla życia i rodziny.

Marsz przeszedł ulicami największych miast w diecezji. Marsz przeszedł ulicami największych miast w diecezji.
Tadeusz Bieda

Tegoroczna edycja wyruszyła w całym kraju pod hasłem „Polska rodziną silna!”. O świdnickim marszu połączonym ze Świętem Rodziny pisaliśmy (tutaj). Ale podobne imprezy odbyły się także w innych miejscowościach diecezji.

W Dzierżoniowie taki pochód odbył się już 3 czerwca, wyruszając spod kościoła pw. Chrystusa Króla w kierunku Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury. Wśród kilkuset osób idących w orszaku nie zabrakło młodych małżeństw z małymi dziećmi, ale i dojrzałych par niosących biało-czerwone balony i flagi.

W Nowej Rudzie marsz odbył się 10 czerwca i przyciągnął ponad 200 osób, które zgromadzili się na placu przed kościołem pw. św. Mikołaja i przeszli na deptak przy ul. Teatralnej. Tam odbył się festyn rodzinny, w którym wystąpiły dzieci z Niepublicznego Przedszkola Sióstr Salezjanek w Nowej Rudzie, dzieci z Aktywnej Małej Szkoły w Woliborzu, schola „Załoga Boga” z Nowej Rudy, Piotr Kwiecień  i zespół „Sygnał Miłosierdzia”, który zaprezentował pieśni uwielbienia. Wśród uczestników rozdano  kilkadziesiąt „Jasiów”, tj. modeli dziesięciotygodniowego płodu.

W Wałbrzychu ulicami Piaskowej Góry marsz przeszedł w niedzielę 17 czerwca w kierunku parafii pw. św. Józefa Robotnika, gdzie po raz ósmy odbywał się rodzinny festyn. – Wśród atrakcji, które przygotowaliśmy dla przybyłych, były zabawy z animatorem, loteria fantowa czy kiermasz wypieków domowych. Dopisała nam i pogoda i frekwencja – opowiada ks. Paweł Miraszewski, wikariusz wałbrzyskiej parafii.