Eko-Astro-Lab w Wałbrzychu

ks. Przemysław Pojasek ks. Przemysław Pojasek

publikacja 20.06.2018 18:30

Siostry niepokalanki mają kolejny ciekawy pomysł, który ma przyciągnąć nie tylko przyszłe uczennice, ale i dzieci z rodzicami.

Teren pod labirynt przygotowywany był już od dawna Teren pod labirynt przygotowywany był już od dawna
Archiwum sióstr niepokalanek

Prywatne Liceum i Gimnazjum Sióstr Niepokalanek w Wałbrzychu zaprasza na otwarcie Eko-Astro-Labiryntu, które odbędzie się 21 czerwca o godz. 15 przy pl. M. Darowskiej 1.

Projekt zakłada powstanie ekologicznego labiryntu. Przed wejściem będzie ustawiony Astromat z zadaniami do rozwiązania wewnątrz labiryntu. Ścieżki będą miały kształt współśrodkowych okręgów, które wyznaczą orbity 8 planet.

W labiryncie zostaną umieszczone planety wykonane w odpowiedniej skali i kolorach, księżyce oraz tablice z najważniejszymi informacjami i fotografiami. W centrum znajdzie się Słońce. Planety i żywopłot będą podświetlane (lampy solarne).

Labirynt ma kształtować i rozwijać zainteresowania, uzdolnienia dzieci i młodzieży w zakresie astronomii, rozszerzać i pogłębiać wiedzę w atrakcyjnej formie, promować postawy proekologiczne (wykorzystanie odnawialnych źródeł energii do zasilania oświetlenia) i prozdrowotne (nauka połączona z zabawą na świeżym powietrzu).

Eko-Astro-Lab będzie dostępny dla dzieci i młodzieży oraz dla wszystkich osób pragnących w ciekawej formie poznawać tajniki kosmosu.

Eko-Astro-Lab w Wałbrzychu