Karnawałowo i radośnie

Agnieszka Olipra Agnieszka Olipra

publikacja 17.01.2019 09:30

Konkursy ze słodkimi nagrodami, przebranie za ulubionych bohaterów, a przede wszystkim taniec - tak bawiły się dzieci ze świetlicy Caritas w Świdnicy.

Młodsze dzieci chętnie się przebrały. Na balu była m.in. Paris Hilton i Spiderman Młodsze dzieci chętnie się przebrały. Na balu była m.in. Paris Hilton i Spiderman
Agnieszka Dochniak/ Foto Gość

Podczas zabawy karnawałowej 16 stycznia wychowankowie cieszyli się z poczęstunku: pizzy, coli i ciasta. Przy konkursach z balonami było dużo śmiechu.

Zabawa karnawałowa w świetlicy środowiskowej Caritas Diecezji Świdnickiej to jedno z wielu radosnych wydarzeń w ciągu roku.

- Dzieci w grudniu przygotowały Jasełka, podczas których przyszedł do nich św. Mikołaj, wcześniej miały zabawę andrzejkową - mówi Aneta Galicka, socjoterapeutka i wychowawczyni.

- Zawsze niecierpliwie czekają na Dzień Dziecka. Wtedy spotykamy się wszyscy, razem z dziećmi ze świetlicy prowadzonej w Dzierżoniowie, w Zagórzu.

Ze świetlicy socjoterapeutyczna przy ul. Westerplatte w Świdnicy na co dzień korzysta ok. 30 dzieci. Odrabiają tam lekcje, mają zapewniony ciepły posiłek i zajęcia socjoterapeutyczne, a także pomoc materialną.