Katecheci zwierają szyki na drugi semestr

ks. Przemysław Pojasek ks. Przemysław Pojasek

publikacja 15.02.2019 07:42

Po zakończeniu ferii zimowych dekanalni animatorzy katechezy spotkali się 12 lutego, by omówić bieżące problemy i zadania na rozpoczynający się czas.

Obradom przewodniczył ks. Marek Korgul Obradom przewodniczył ks. Marek Korgul
ks. Damian Mroczkowski

Rolę animatora katechezy wyjaśnia ks. Marek Korgul, dyrektor wydziału katechetycznego – Głównym zadaniem animatorów jest łączność między katechetami na danym terenie a wydziałem katechetycznym naszej kurii. Łatwiej jest nam przekazać najważniejsze informacje do każdego z katechetów, ale i otrzymać informację zwrotną, którą bezpośrednio otrzymuję na takich spotkaniach. Mogą przy okazji odpowiedzieć na pytania czy wątpliwości – mówi.

Dodaje, że najważniejszym tematem z poruszanych w czasie spotkania była nowa podstawa programowa, która ma zacząć obowiązywać z dniem 1 września 2020 r. Katecheci rozmawiali również o bieżących problemach, braku zaangażowanie uczniów czy roszczeniach niektórych rodziców. 

Przedstawiciele 24 dekanatów reprezentują w diecezji świdnickiej ponad 40 katechetów: 136 księży diecezjalnych i zakonnych, 31 sióstr zakonnych oraz 268 osób świeckich.

Katecheci zwierają szyki na drugi semestr   Katecheci zwierają szyki na drugi semestr   Katecheci zwierają szyki na drugi semestr