Biskup dziękuje. Caritas rusza z kolejnymi pracami

ks. Przemysław Pojasek ks. Przemysław Pojasek

dodane 15.02.2019 12:41

Zbiórka na Dom Samotnej Matki, która odbyła się w całej diecezji 13 stycznia, przyniosła konkretną pomoc, za którą w komunikacie dziękuje bp Ignacy Dec.

Informacje potrzebne do odpisania 1% podatku na rzecz Domu Samotnej Matki w Pieszycach. Informacje potrzebne do odpisania 1% podatku na rzecz Domu Samotnej Matki w Pieszycach.
ks. Przemysław Pojasek

"Drodzy Diecezjanie, dzielę się wami informacją jaką otrzymałem od Caritas Diecezji Świdnickiej, która koordynuje prace związane z powstaniem i uruchomieniem Domu Samotnej Matki w Pieszycach. Przypomnę, że na ten cel, przed miesiącem, w niedzielę 13 stycznia br. została przeprowadzona w całej diecezji zbiórka do puszek.  Zebraliśmy  kwotę 123 020 zł. 

Dziękuję wszystkim osobom, które włączyły się poprzez swoją ofiarę w dzieło powstawania w naszej Diecezji Domu Samotnej Matki. Wyrażam staropolskie "Bóg zapłać" za wasze modlitwy i ofiary pieniężne, bez których realizacja tego zadania byłaby niemożliwa.

Dziękuję za zaangażowanie księżom proboszczom, a przede wszystkim za zrozumienie i pomoc wszystkim darczyńcom. Zapewniam o modlitwie w intencji wszystkich ofiarodawców i dobroczyńców. Polecam wszystkich opiece Bożej Matki, Maryi" - pisze biskup w komunikacie, który ma być odczytany w całej diecezji w najbliższą niedzielę.

Odpowiedzialny za Caritas Diecezji Świdnickiej ks. Radosław Kisiel dodaje, że prace są już na końcowym etapie i wciąż trwa zbiórka. - To nie jest jednorazowa akcja, ale stała pomoc, która wymaga również stałego zainteresowania - podkreśla. 

Dzieło można wesprzeć nie tylko konkretną sumą czy przyniesionymi darami, ale również odpisują sobie 1% podatku.

Z tematem można zapoznać się też:

Zapewnią start samotnym matkom

Dom samotnej matki to nie kontra wobec WOŚP

Tagi: