Upamiętnią Żołnierzy Wyklętych

Agnieszka Olipra Agnieszka Olipra

publikacja 27.02.2019 11:04

Dwadzieścia miejscowości w diecezji świdnickiej organizuje Bieg Tropem Wilczym. 3 marca biegacze wystartują m.in. Dzierżoniowie, Świdnicy, Wałbrzychu i Ząbkowicach Śląskich.

W Biegach Tropem Wilczym startuje kilkadziesiąt tysięcy ludzi W Biegach Tropem Wilczym startuje kilkadziesiąt tysięcy ludzi

Wspólna dla wszystkich biegów jest idea upamiętnienia Żołnierzy Niezłomnych oraz dystans 1963 metrów nawiązujący do roku, w którym zginął ostatni z nich – Józef Franczak ps. Lalek.

Każdy organizator uzupełnia scenariusz wydarzenia o dodatkowe dystanse i atrakcje. Dla uczestników przewidziane są pamiątkowe koszulki oraz medale.

Świdnicki bieg poprzedzi Msza św. odprawiona przez biskupa Ignacego Deca o godz. 10.00 w katedrze. Lokalnym partnerem Fundacji Wolność i Demokracja jest Świdnickie Stowarzyszenie Patriotyczne. Patronat nad wydarzeniem objął biskup Ignacy Dec.

Również w Międzygórzu o godz. 10.00 przed Biegiem Tropem Wilczym odprawiona zostanie Msza św. intencji Żołnierzy Niezłomnych.

W Wałbrzychu świętowanie rozpocznie się już w piątek, 1 marca. Złożenie kwiatów pod Pomnikiem Niepodległości zaplanowano na godz. 17.00. O godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w kościele Aniołów Stróżów. W poniedziałek, 4 marca, w teatrze zdrojowym w Szczawnie-Zdroju będzie można obejrzeć widowisko muzyczno-poetyckie pt. „Dzielne Polki. U stóp Twoich swe życie złożyłam, Polsko”.

Lista miejscowości, gdzie wystartują Biegi Tropem Wilczym

Bielawa

Bystrzyca Kłodzka

Dobromierz

Dzierżoniów

Głuszyca

Jaworzyna Śląska

Jugowice

Kamieniec Ząbkowicki

Kudowa-Zdrój

Łagiewniki

Międzygórze

Niemcza

Świdnica

Świebodzice

Wałbrzych

Wolibórz

Ząbkowice Śląskie

Złoty Stok

Żarów

Szczegółowych informacji można szukać na stronie www.tropemwilczym.pl lub w lokalnej prasie i na portalach.

Zachęcamy do udziału!