Kandydaci do bierzmowania dali Bogu szansę

ks. Przemysław Pojasek ks. Przemysław Pojasek

dodane 12.03.2019 15:31

Młodzież z kilku miast wzięła udział w weekendowych rekolekcjach przygotowujących do sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej.

Rekolekcje głosił do młodych ks. Paweł Kilimnik. Rekolekcje głosił do młodych ks. Paweł Kilimnik.
mj

Dajcie Bogu szansę - taką prośbę do prawie 90 kandydatów do bierzmowania ze Świdnicy (parafia katedralna), Jaroszowa, Świebodzic i Żarowa skierował 9 marca prowadzący rekolekcje ks. Paweł Kilimnik. - Przez dwa dni w Mokrzeszowie przygotowujący się do przyjęcia sakramentu bierzmowania mieli okazję, dzięki modlitwie, konferencjom i świadectwu swoich nieco starszych koleżanek i kolegów dzielących się wiarą, doświadczyć prawdy o Bożej miłości, przeżyć spotkanie z Jezusem na adoracji i w sakramencie pokuty - mówi ks. Paweł Traczykowski, katecheta.

Ks. Kilimnik wraz z grupą animatorów przekazywali kandydatom najważniejszą wiadomość od Jezusa - że są chciani i kochani przez Boga. - Bardzo chcieliśmy, by młodzi, których przygotowujemy do bierzmowania, pojechali na te rekolekcje. Cieszymy się, że wielu z nich, pomimo różnych oporów, zdecydowało się przyjechać. Jesteśmy wdzięczni Panu Bogu za ten czas. My sami, jako księża, mogliśmy zobaczyć, jak Pan Bóg trafia do serc młodych ze swoją miłością - dodaje ks. Marcin Januszkiewicz z parafii katedralnej w Świdnicy.

W podobnych rekolekcjach, prowadzonych przez ks. Pawła Kilimnika lub przez ks. Rafała Masztalerza, biorą również udział kandydaci do bierzmowania z innych parafii.